Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a csudát csináljak a...

Mi a csudát csináljak a bűzmirigyével?

Figyelt kérdés

Kistestű kutyám van, még nincs 2 hónapja, hogy kinyomta a doki a bűzmirigyét, de már megint tele van. Meg van duzzadva mindkét mirigy, és egy picit szivárog is a fenekénél. Száraztápot eszik, tegnap kapott egy lapockacsontot, keményet kakil, mégsem ürül.

A doki azt mondta, megmutatja, hogy otthon hogy tudom neki én is kinyomni, de nem akarok odáig eljutni, hogy hetente kelljen nyomkodnom..

Valami ötlet, hogy hogyan lehetne javítani a helyzeten? Állítólag ha a kutya megijed, akkor spontán kiürül, de azért nem fogom csórikámat ijesztgeni :)



2012. szept. 22. 10:44
 1/6 anonim válasza:

az én kutyámnak is nagyon gyakran volt bűzmirigye és bizony mindig kihullot a szőre az oldalánál és mindig el kellet vigyük a dokihoz.. de mostanában már nem fordul elő és a kihullot szőr helyére pedig írt fel kenőcsöt(kb. évente 2x 3x volt bűzmirigye) de ez már kb egy éve meszűnt

Szerintem majd neki is el fog múlni..Addig is türelmet

2012. szept. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Bocsi, de amit írtál, az butaság. A bűzmirigy az mindig van, a baj az, hogy a benne lévő trutyi nem ürül ki magától.

És ez soha nem fog elmúlni, mert ez egy alkati adottság, hogy kakiláskor nem ürülnek ki a mirigyek.

Szerintem nálatok nem erről volt szó, mert a bűzmirigy nem okoz szőrhullást.

2012. szept. 22. 13:10
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

most már, hogy elkezdték nyomni sokmindent nem tudsz tenni, megtanulod nyomni otthon és rendszeresen adsz neki főtt csontot (pl. hetente), hogy minnél inkább ürülhessen+megköszönöd az "értelmes" orvosodnak, hogy ezt bizony elcseszte, mert nem lenne szabad nyomkodni egyáltalán a bűzmirigyet

...ja még egy megoldás lehet, hogy műtéti úton eltávolítatod a mirigyet

2012. szept. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha iylen gyakran van gond vele, érdemes kioperáltatni és egy életere megszűnik a probléma.
2012. szept. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudok tanácsot adni, viszont azt meg kell, hogy írjam, hogy igenis a bűzmirigy probléma okozhat szőrhullást. Nézz utána szakirodalomban.
2012. szept. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy okoz szőrhullást, de akkor ott már komoly gyulladás lehet. Vannak tünetei, ha meg van telve (fülrázás, talppárnák rágcsálása) de én ezeket is ritkán tapasztalom. Viszont érzem a szagát.

Egyébként a doki 2 és fél éves koráig nem nyomta ki, de mindig mondtam, hogy nézze meg. De ő is azt mondta, hogy jobb, ha nem nyúlunk hozzá. Aztán amikor egyszer elkezdte a fülét rázni, akkor nyomta ki, azóta rendszeresen kell, igaz az elején még nem kellett ilyen sűrűn:(

Azt mondta a műtétet nagyon nem javasolja, azt csak akkor végzik el, ha begyullad, vagy sipoly alakul ki.

Mondjuk a csontevés egy kicsit talán segített. Reggel éreztem, hogy meg van duzzadva, aztán délelőtt kakilt elég keményet a csonttól, és most mintha nem lenne annyira tele.

2012. szept. 22. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!