Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 6 hónapos vizslánknak megdagad...

6 hónapos vizslánknak megdagadt a pofája, hirtelen. Járt már valaki igy?

Figyelt kérdés
Keritettem egy állatorvost, telefonon megmondta súlya alapján mennyi Prednisont (szteroidot) adjak be neki. Szerinte egy óra alatt le kell lohadnia, ha mégsem, akkor hivnom kell és kijön megnézni. Valószinüsitette, hogy vmi megcsiphette. Akinek már van hasonló tapasztalata, leirná? Köszönöm!
2012. szept. 22. 17:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Valószínű hogy megcsípte valami , esetleg darázs. Ez esetben tényleg rendbe hozza majd a szteriod.
2012. szept. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát ez már egy orvos,nem lett volna jobb ha előbb néz meg és utána ad neki gyógyszert!?
2012. szept. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Hovarju ***** válasza:

Te szteroidot tartasz otthon? vagy elmentél gyógyszertárba?

Ha valóban megcsípte valami, akkor a calcimus oldat a lehető legjobb. Ha ez esetleg nincs otthon, akkor adhatsz neki pezsgőtablettában is calciumosat.

2012. szept. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Szilvi & Argos ***** válasza:

Néhány hete úsztatás közben vettem észre kutyám pofáján egy kemény duzzanatot...valszeg a bokorban pisilés közben a repkedő darazsak csípték meg...úsztattam tovább, legalább hűtötte neki, nem fájlalta, csak nyomásra...mire 2 óra múlva hazaértünk, már lejjebb ment a pukli, újabb 1-2 óra elteltével már nem is volt bedagadva az arca egyáltalán.


Az allergiás reakciót mutató kutyáknak szoktak szteroid injekciót adni...pont tegnap járt így egy beagle és egy boxer ismerős...

2012. szept. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Valami tényleg megcsíphette. Adj neki mielőbb Ca-t!
2012. szept. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!