Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kis tacskó keverékünk pár...

Dojika kérdése:

A kis tacskó keverékünk pár napja sántít, ha esetleg lefekszik az oldalára, akkor remegnek a lábai, nehezen lépcsőzik, sokszor leülés után az újonnan való megmozdulás is problémát jelent. Lehetséges, hogy tacskóbénulás, esetleg Cushing-szindróma?

Figyelt kérdés

2012. szept. 23. 00:15
 1/5 anonim ***** válasza:
40%
Szted mi állatorvosok vagyunk??? nem tudom mi ez! reggel vidd orvoshoz. amúgy ha leülsz és utána alig bírsz megmozdulni mit csinálsz?? itt kérdezgetsz? nem! elmész orvoshoz! a kutyádért ugyan annyira felelsz mint magadért!
2012. szept. 23. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amennyiben idős, és sokat lépcsőzettétek annak ellenére, hogy mindenhol írják, hogy ezeket a fajtákat nem ajánlott lépcsőztetni, mert szétmegy a gerincük, esélyes, hogy tacskóbénulás. Én már most állatorvoshoz fordulnék a helyedben, mert vannak gyógyszerek, amik javíthatnak az állapotán, mielőtt rosszabbra fordulna a helyzet....
2012. szept. 23. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, elég valószínű. Az én tacsikeverékemnek porckorongsérve lett a lépcsőzéstől 6 éves korában. Injekciókúrát kapott, tacskóbénulás ellen is, és teljesen helyrejött. 14 éves koráig élt, és soha többet nem jött elő a sérv, bár a lépcsőzésről, díványra ugrálásról nem tudtuk lebeszélni. Mostani kutyáimat már úgy neveltem, hogy meg se tanítottam őket lépcsőzni. Felfele volt amelyik megtanult, de lefelé egyik se tud. Szerencsére hézagos a lépcsőnk, szóval elég félelmetes, és ez visszatartó erő nekik. Lefelé mindegyiket karban viszem. Azt hiszik, nem is lehet másként járni a lépcsőn, csak karban.
2012. szept. 24. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Aki pedig egy halom kérdéssel üzent, neked is köszi, nem vagyok hülye igen kihívtam hozzá az állatorvost de éjjel nem tudtam, és nagyon megijedtem. A lépcsőzést pedig nem én tanítottam neki mivel kertben van nappal, ezért a teraszra önmagától feljárkál, nem tudom megakadályozni!
2012. szept. 24. 11:21
 5/5 papi42 válasza:
Hasonló problémás kutyusomnál,az állatorvosok Kushing-kórt állapítottak meg.
2019. júl. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!