Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehetne helyrehozni ezt...

Hogy lehetne helyrehozni ezt a fajta viselkedési formát kutyámnál? (lent)

Figyelt kérdés
3 éves szukám játékosabb volt anno.Volt 2 nagy barátja..de ma már őket is kerüljük séták során mert nekik is nekik megy.A nagyobb testű kutyák hiába játékosak..nem mehetnek a közelébe mert azonnal odakap..és morog.Attól félek egyszer hogy egy olyan kutyának kap oda aki támadással válaszol.Az én közelembe sem jöhet kutya...azonnal odafut és megvéd a semmitől.Ugyhogy már egyedül sétálunk végképp és játszunk bottal...és amint kutyát látunk felkerül rá a póráz.Foxi/Olasz agár keverék amúgy.Megtudnám-e valahogy tanítani arra a kutyámat hogy nem akar minket senki megtámadni?Régen a haver kutyákkal olyan jót játszott..most meg már nem is járunk lent össze....gondolom a kutyám elterjedt itt a telepen hogy a vad hülye kutya...ugy szeretném ha ő vele is játszanának.

2012. szept. 26. 21:40
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Olvass utána a falkavezérségnek,és alkalmazd.
2012. szept. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A rangsorprobléma tipikus esetei vagytok.

A kutyád föléd helyezi magát a rangsorban, úgy érzi ő irányít és neki is kell téged megvédenie minden leselkedő veszélytől. A viselkedésproblémák nagy része visszavezethető erre. Mindemellett az, hogy még kerülitek is más kutyák társaságát a szocializációt is megakadályoztad az életében.

Gyökeresen meg kell változtatnod a kutyádhoz való hozzáállásodat, ha fordítani akarsz ezen. Olvass ebben a témában sokat.

Fennel: Kutyapszichológia

[link]


Ha teheted, mindenképp kérd ki szakértő segítségét, menj kutyasuliba.

2012. szept. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Hovarju ***** válasza:
100%

Mióta viselkedik igy? Nem történt valami változás az életeben? A leírásodból én arra gondolok, hogy nem hiszi el a kutyád, hogy meg tudod őt védeni.Ezért ő neki kell megvédenie mindentől. Ráadásul azzal, hogy most már nem is viszed kutyák közé (amit azért megértek), meg is erősíted abban, hogy a többi kutya bajt jelent.

Nem reménytelen a dolog, de mindenképp azt tanácsolnám, hogy menj vele kutyasuliba, rehabilitációra. Vagy keress egy házhoz járó oktatót.

Sok sikert és kitartást kívánok! Nem lesz egyszerű, de megoldható.

2012. szept. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én nem hiszem hogy ő felém helyezné magát...nagyon szófogadó.Nem rohan el...leül pacsit ad...kifejezettem okos kutya.Kicsit szeleburdi...ha olyat csinál..akkor felemelem a hangom egyből megy a helyére...Olyan eset volt most pl hogy botoztunk..és váratlanul odarohant egy pitt bull..játszani akart..még fiatal kutya volt szerintem..domi meg egyből odakapott a nyakának....a buli meg odajött hozzám..meg akartam simizni...nah domi egyből ott termett megint vicsorított..behúzott farokkal..párom is lent volt velem...kutyánknak a párom a vezér ...ez egyértelmű...Szóval nem ez a falkavezér dolog a gond szerintem...
2012. szept. 26. 21:56
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Pedig bizony vezérgond. Tudod, mitől vezér a vezér? Attól, hogy van egy saját döntési jogköre. Na most az agresszió illetve a támadás indítása is ebbe tartozik. Jelen esetben ez a döntés a kutyátoknál van. Tehát nem vagytok megfelelő vezérei, nem vagytok számára hitelesek, mert úgy érzi, neki kell döntenie. Rehabilitáció és kutyasuli szerintem sokat segítene.
2012. szept. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, h 4ből 4en azt mondják egyből h falkavezérségi probléma....te meg mint aki ezt a választ nem szerette volna meghallani, egyből tiltakozol.

Pedig tetszik, nem tetszik, elfogadod vagy sem, ez bizony falkavezérségi probléma. Az h szót fogad bizonyos szituációkban az nem jelent semmit. Ha olyan egyszerűen meg lehetne állapítani h mikor beszélünk falkavezér problémáról, h hallgat-e a kutya az ül parancsra (bár azért arra is kíváncsi lennék h hogyan hallgat rá :oP ) akkor nagyon sokan tisztában lennének vele h gáz van... ám ez nem ilyen egyszerű. De neked mázlid van, mert a ti esetetekben egyértelmű a dolog ;o) Neked most már csak az a dolgod, h olvass és tanulj és ALKALMAZD az olavsottakat!!!


*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. szept. 27. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz beismerni, hogy a kutyád szemében csak egy alacsonyabb rangú haver, egy játszótárs vagy, akit kedvére irányíthat, de sajnos ez az elő lépés ahhoz, hogy meg tudd oldani a problémát. Amíg ez nem megy, addig nem tudsz elindulni az ideális kutya-kazda kapcsolat felé vezető úton.
2012. szept. 27. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Te meg is válaszoltad magadnak.


"kutyánknak a párom a vezér ...ez egyértelmű..."


A kutyád a párodat tekinti falkavezérnek, de ez nem jelenti azt, hogy te is az lennél. Az meg, hogy leül, pacsit ad, stb parancsra...nem jelent semmit! Itt igenis rangsorbeli problémák vannak, amiket minél előbb ki kell küszöbölnöd, mert már így is veszélyes a kutyád. Ne ellenkezz velünk, mindenki egy véleményen van, a kutya fölé kell helyezned magad a rangsorban. Hallgass a többiekre, nem mondtak hülyeséget. A kutyád problémás, és ha nem látod be, hogy kettőtök között problémák vannak, ez csak egyre rosszabb lesz! Sok sikert!

2012. szept. 27. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ok.Rangsorproblémák vannak!De nagyon szófogadó és LEÜL!Ezt csak annak a válaszolónak írtam aki megkérdőjelezte!!! :P Úgy feltennék róla egy videót...de nem tudom h hogy kell!azért köszönöm mindenkinek a válaszát
2012. szept. 28. 23:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!