Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mért nincs mini yorki? Ha...

Ramada kérdése:

Mért nincs mini yorki? Ha nekem is van, meg másnak is.

Figyelt kérdés
2012. szept. 29. 16:13
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
78%

Mert evvel a 'mini' álcával illetik a standardnek nem megfelelő, túl kicsi kutyákat. És mivel különleges a nagyon okos vásárlókat meg lehet vele szédíteni ami ahogy azt a mellékelt ábra is mutatja sikerül is nekik.

Egy méret van a yorkiból a többi csak kamu szöveg.

2012. szept. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
69%
Nem értem mit nem lehet azon felfogni, hogy ilyen hivatalosan nincs. Olyan van, hogy abnormálisan kicsi kutyákat pároztatnak, és ezt eladják naív embereknek csomó pénzért. Aki megveszi, az vállalja, hogy emiatt butának fogják tartani.
2012. szept. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 Andizsuzsi ***** válasza:
65%
Természetesen van mini yorki, bármely fajta alomjában születhet mérethibás kölyök, csak annak általában nem szoktak örülni. És mennyivel jobban hangzik, hogy mini, mint az, hogy hibás...
2012. szept. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Nektek nagyon nem tetszik ez a téma meg a mini yorki de tudjátok mit ti vagytok az okosak és nektek biztos frankó kutyáitok vannak.Az a ti bajotok hogy mostanában jobban keresik ezeket a kutyákat,de ez szerintem mindenkinek a magánügye milyen kutyát vesz és hogy mennyit költ rá.Múltkor hallottam olyat Ausztriába vittek egyet 67 dekás volt 11 hónapos és megvették és makk egészséges volt.Én azt mondom kis yorki nagy yorki mindenki maga döntse el.
2012. szept. 29. 16:53
 5/30 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Kedves kérdező! Nekem bizony nagyon frankó kutyám van. A fajtáját darabonként lehetne meghatározni a fülétől a farkáig, de nem is állítom, hogy ilyen vagy olyan fajta. Ha tetszik, ha nem, nincs olyan hivatalos fajta, hogy mini yorki. Attól még persze lehet a tied nagyon kicsi, nagyon aranyos és minden, de mint önálló fajta, nem létezik. Ez van, ha tetszik, ha nem. De még lehet.
2012. szept. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

Miért nincs lila orrszarvú?

De valószínűleg azért, mert egy amúgy is a standard szerint maximum 3kg-os kutyát még tovább kicsinyíteni elég egészségtelen dolog. Vannak kisebb egyedek, akik esetleg 2kg alattiak, de őket normális tenyésztő az egészségügyi problémák miatt nem vonja tenyésztésbe. Attól hogy előfordulnak a fajtán belül kisebb egyedek még nem fognak egy külön fajtát képviselni, ugyanúgy ahhoz a fajtához tartoznak, mint az átlagos társaik.

Te maximum azt hiszed, hogy mini yorkid van, de egy átlagon aluli súlyú (kivéve ha éppenséggel teljesen átlagos és csak átvertek) fajta jellegű keveréked, mivel gondolom TK nincs hozzá.

Amíg nem mutatsz olyan hivatalos törzskönyvet amin fajtaként mini yorkshire terrier szerepel, addig ez csak egy szaporítós marketingfogás. De abban biztos lehetsz, hogy ilyet sehol nem találsz.

2012. szept. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
92%
Nekem van egy frankó 3 kilós yorkim, és a sírás kerülget, amikor csoffadt másfél kilós kutyákat látok az utcán. Az állatorvosunk köztudottan népszerű a yorki gazdik körében, és ő mondta a múltkor, hogy nem érti az emberi butaságot...Kutyákról beszélünk, akik akkorára vannak már tenyésztve, mint egy tengerimalac.
2012. szept. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
77%

"Ha nekem is van, meg másnak is."

Jól át lettél b@szva. És még örülsz is neki, sőt büszke vagy rá, hogy fizettél egy, az emberi önzőség és butaság végtermékéért, és azért, hogy még több ilyen szerencsétlen selejtet gyártsanak a szaporítók. Még egyszer gratulálok és köszönöm, minden normális yorki rajongó nevében.

2012. szept. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
Az enyém 2,5 kg és nekem így is túl kicsi...a fél kilósat nem tudom elképzelni :/
2012. szept. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
A fél kilósak szokták feldobni a papucsokat az első kábításos műtétnél. Már a yorki maga is standard méretben nagyon az alsó határt súrolja, hát még az agyonnyomorított, széttenyésztett izék.
2012. szept. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!