Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért mondta azt az állatorvos...

Miért mondta azt az állatorvosi aszisztens, hogy a kombinált oltás magába foglalja a veszettség ellenit is?

Figyelt kérdés
Azt mondta, hogy hogyha kap kombit, akkor nem kell veszettség elleni... ez hülyeség, nem? Vagy 7 évig rosszul tudtam?
2012. okt. 2. 16:43
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

kedves tegnap 19:29-es

Szerintem egy 10 hetes kiskutyának nem szoktak veszettség elleni vakcinát adni a kombinált oltással sem!

2012. okt. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Ahogy már mondták van a sima kombinált oltás és van olyan hogy veszettség+kombinált, de ez 2külön oltás, csak egymás után adják be, nem két külön időpontban. Az oltási könyvben ugyanúgy 2matrica lesz.

Mi is Érden oltatunk, a 3e Ft-os oltás csak a sima kombi/sima veszettség, ha jól emlékszem olyan 5e Ft körül van a veszettség+ a kombinált ott.

10hetes kutyának meg biztos nem adják be a veszettség ellenit, hisz az olyan 14hetes kora körül lesz aktuális és az ő szervezetét nem fogják még ilyen dupla oltással terhelni. Valahol mintha olvastam is volna nemrégiben, hogy ezt az oltás kombinációt csak az egy évesnél idősebb kutyáknak adják be.

2012. okt. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!