Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Álterhesség kutyáknál mi az?

Álterhesség kutyáknál mi az?

Figyelt kérdés
Mondták az ismerőseim , hogy a kutyám lehet álterhes mert elkezdtek nőni az emlői és megjött a teje. nem tudtam hogy ilyen is van . Két kérdésem van. Valaki azt mondta, hogy a kutya ilyenkor meghízik, mitől a másik kérdésem meg az hogy nagyon megijedtem, mert valaki azt mondta, hogy ebbe a kutya bele is halhat ??? Légyszi válaszoljatok ha tudtok és még amilyen infokat tudtok ebben a témában írjátok meg légyszi elég tudatlan vagyok még mertez az első kutyám ... :) egyébként a kutya 1 éves tacskó

2012. okt. 3. 17:18
1 2
 1/11 anonim válasza:
33%
enyémnek nem lett baja.. pedig már 12 éves.. idén volt állterhes..
2012. okt. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

Álterhesség az az amikor a kutya azt hiszi hogy terhes..Ilyenkor minden szőrös dolgot el kell tőle venni..

Nem halhat bele a kutya az álterhességbe..A hasát ne nagyon simogassátok..!

2012. okt. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
53%

Volt egy kismacskám, akit a kutyám nagyon szeretett; annyira, hogy még teje is lett, és jó ideig szoptatta a cicát.

Szerintem ezzel mindenképp el kell vinned állatorvoshoz, mert tényleg bele is halhat. Termelődik a teje, de nem tud vele mit csinálni!

2012. okt. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha kérdésed van talán kérdezd meg az állatorvosodat, biztos szívesen segít.
2012. okt. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az álvemhesség tök veszélytelen, és igazából egy természetes dolog, de ha a kutyád egyszer az volt, akkor szinte biztos, hogy minden tüzelés után az lesz.

Az álvemhesség kb. 2 hónappal a tüzelés után jelentkezik. Ha a kutya fedeztetve lett volna a tüzelésekor, akkor most lenne itt az ellés ideje. De a kutya szervezete ettől függetlenül "úgy viselkedik", mintha vemhes lenne. A legtöbb kutya ilyenkor cipeli a játékait a szájában (mintha a kölykei lennének) fészkel a pokrócokban, és bizony a tejtermelés is meg szokott indulni.

A kutya ugye falkaállat, és régen, a falkákban úgy volt, hogyha egy szuka ellett, akkor a többi szuka is tudta szoptatni. Mivel a falkában élő szukák általában egy időben tüzelnek, tehát ők is akkor lettek álvemhesek, amikor a másik ellett.


Az álvemhesség magától megszűnik (általában 3-4 hétig tart), de vannak dolgok, amik segítenek...több séta, és kevesebb simogatás, FŐLEG a hasát ne simogassátok. Esetleg egy kicsit kevesebb étel.

És én azt javaslom, hogyha minden tünet megszűnt, akkor ivartalaníttassátok, mert bár egy álvemhesség még nem okoz gondot, de ha minden alkalommal megindul a tejtermelés az emlőiben, akkor az bizony nagyon megnöveli az emlőrák esélyét.

2012. okt. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Meg attól és félek hogy a kutyám anyja már ivartalanítva lett és ő tacskó volt ... ez a kutya kinézetre egy kiköpött tacskós (csak a lábai hosszabbak egy nagyon de nagyon picivel ) és amikor ivartalanítva lett akkor azt mondta előtte nekik az állatorvos hogy a tacskók bele is halhatnak az ivartalanításba és mivel ő tacskósabb ettől nagyon félek...
2012. okt. 3. 18:28
 7/11 anonim ***** válasza:

Ez kb akkora marhaság, mint az, hogy az álvemhesség halálos...milyen ismerőseid vannak Neked? :D

Minden műtétben van kockázat, ahol altatni kell. Akár ember, akár állat.

De én nem vinném olyan idióta állatorvoshoz, aki szerint a tacskók belehalhatnak a műtétbe. Az altatáskor lelassulnak az életfunkciók, és ha egy állatnak esetleg nagyon gyenge a szíve, akkor lehet gond. De az én kutyámnak pl. nem tökéletes a szívműködése, és mégis túlélte, láss csodát:)


Merrefelé laktok? Keresünk Neked egy normális dokit...

2012. okt. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A doki ad rá gyógyszert amitől elmúlik aztán pedig ivartalanítsd. Az álvemhességbe magába nem hallhat bele, viszont nagyonn az esélye később a gennyes méhgyulladásra ha a kutya gyakran álvemhes az már veszélyes dolog.
2012. okt. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem az én dokim mondta hanem a kutyám "anyakunyájáéknak" a dokija és tőlük hallottam
2012. okt. 3. 23:09
 10/11 A kérdező kommentje:
És mennyibe kerül egy ivartalanítás ugy körülbelül?
2012. okt. 3. 23:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!