Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Canicrosshoz Julis-K9 (IDC)...

Canicrosshoz Julis-K9 (IDC) Powerhám?

Figyelt kérdés

Szeretném megkérdezni, hogy canicrosshoz jó-e a Julius-K9 Powerhám?

Csak mert több okból szeretnék powerhámot. Először is azt hallottam, nagyon strapabíró, láthatósági mellényként is funkcionálhat, van rajta fogantyú, zseblámpa tartó. (kempingezéskor, kiránduláskor, esti vagy rossz látási viszonyok közt történő sétáláskor, erdei túrázásnál hasznosnak találom) Csak mivel szibériai huskym lesz, nem tudom, annak mennyire "törné meg" a szőrét.


2012. okt. 8. 21:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%
Felejtsd el... vegyél neki normális húzóhámot, amit erre találtak ki! Én a powerhámot nagyon nem szeretem - kb nem látom h mire lehet tényleg normálisan használni?
2012. okt. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Lesz húzóhámja is, mivel azt is szeretnék majd vele, csak canicrossnál nincs arra szükség, hogy húzzon, azért gondoltam rá.

Hát esti sétánál, erdei túránál, ilyen helyeken jön jól az extrája, amúgy én sem látok sok különbséget.

2012. okt. 9. 07:00
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Canicrossnál fontos h húzzon a kutya. Mi canicrossozunk és a kutya húz - szerintem normál húzóhámban jobban tud húzni, erre van kialakítva, nem zavarja a hátán ide-odamenő póráz, mert egészen a háta végénél csatlakozik a póráz a hámhoz, ill. egyenletesebb a terhelés megoszlása (a powerhámnál egy pont terhelődik nagyon).
2012. okt. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%

Canicrossnál nincs rá szükség,hogy húzzon???

Szerintem ideje lenne beszélned valakivel,aki tudja miről van szó.Itt van egy facebook csoport, itt kérdezhetsz: [link]

A hétvégén lesz verseny Vének-ben,Győr mellett.Érdemes lehet kinézned oda.

Szerintem ez a hám azért nem túl jó,mert akadályozza a váll mozgását és túl merev.Nem futásra,vágtára tervezték.

Minden hám megtöri a szőrét, még a hosszú szánhúzó hám is(persze csak,ha húz és feszül rajta a hám, de az a dolga)

2012. okt. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Szilvi & Argos ***** válasza:

Én nagyon szeretem a Julius K9 oldalkarikás Powerhámot. Ezzel sétálunk a városban rövid pórázzal, így mehet szabadon, ha a helyzet kívánja, csak láb mellé jön és megfogom a pórázt. Vagy ha pórázon tudunk csak sétálni, akkor arra rakok flexit, így nem tekeredik bele a kutya, nem csúszkál össze-vissza a nyaka körül, mert a test legmagasabb pontján van.

Sötétben a Duna parton a fogantyúra rakom a bringalámpát, így a kutya messziről is látszik, pontosabban a világítója látszik :)

Úszáskor is szeretem, belekapaszkodok és a kutya húz a labda után.

Kiránduláskor fényvisszaverő mellényre rakva tökéletes láthatóságot biztosít.

Télen az üres szánkót ebben húzza a parton és fel a dombra.


Alkalmi kocogáshoz tökéletes szerintem, de versenyszerű canicross-ozáshoz direkt erre a célra gyártott súlyhúzó hámot vegyél, ami az egész testen egyenletesen oszlatja el a súlyodat és a póráz nem a hátán csörög, ahogy már írták a többiek, hanem a feneke felé.

2012. okt. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Abból gondoltam, hogy nem húz tannyira, mivel a gazda diktálja az iramot, bár a kutya megy elől. Itt kövektkeztettem le, hogy akkor nem húz túlságosan. De köszönöm a válaszokat.
2012. okt. 9. 15:41
 7/12 anonim ***** válasza:
75%
Nekem is van ilyen, de különösebben nem szeretem, igazából semmire sem jó. A kutyát láthatóan zavarja séta közben, mert nem tud benne normálisan futni, túl merev, csúszkál, stb, canicrosshoz nagyon nem lenne célszerű. (nekünk a terápiás munka miatt kell)
2012. okt. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Mit gondoltok, azt érdemes lenne megpróbálni, hogy bemegyek a Fressnapfs-ba és ott felpróbálom a kutyára, hogy megnézzem, tud-e benne kényelmesen mozogni? Csak mert van aki azt írja, hogy imádják ezt a hámot, van aki meg szidja.
2012. okt. 10. 06:11
 9/12 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

A fressnapfban szerintem sokkal drágábban kapod meg, mintha megrendelnéd a weboldalról. Tehát én úgy csinálnám, hogy a fressiben rápróbálnám és abból a méretből rendelnék a netről: [link]


Dunakeszin és Szigetszentmiklóson is át tudod venni személyesen:

Levelezési cím (a központi iroda címe):


JULIUS-K9 Bt.

2310 Szigetszentmiklós

Fás utca 13-17.



Központi telefonszám:


00-36-24-515-560 (Információs vonal webshopos ügyfelek részére)


Központi faxszám:


00-36-515-560


Számlázási címünk (megegyezik a levelezési címünkkel):


JULIUS-K9 Bt.

2310 Szigetszentmiklós

Fás utca 13-17.



JULIUS-K9 Mintabolt, Dunakeszi


2120 Dunakeszi, Fóti út 71.


Nyitva tartás:

Hétfő - zárva

Kedd - Péntek

10:00-18:00

Szombat

08:00-14:00

Vasárnap - zárva


Tel: 06 20 - 237-48-48


Kiszállítva 1000Ft a postaköltség

2012. okt. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
25%
Te már úgyis eldöntötted h ilyet veszel...akkor miért kérdezel. Ha az extrák miatt kell, akkor vedd ezt, de tudd h nem jó ebben canicrossozni, tehát ha ez is a cél akkor vagy felejtsd el vagy vegyél húzóhámot is.
2012. okt. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!