Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Simi után kézmosás?!

Simi után kézmosás?!

Figyelt kérdés

Feláll a szőr a hátamon egy-két embertől (ismerősök, rokonok, barátok), hogy megsimogatják a kutyámat, és futnak kezet mosni. Persze kaja előtt ha megsimizem, evidens hogy megmosom a kezem. De ha hazajövök pl. a boltból, arra vár hogy megszeretgessem, megteszem, utána iszok üdítőt, kiszellőztetek ha szükséges, leülök a gép elé stb. Komolyan annyira megalázónak érzem, hogy kétszer hozzáér a kutya fejéhez (nem nyalja meg a kutya!), és azonnal rohan kezet mosni! Tiszta a kutyám (kistestű), nem kap el tőle senki semmit (én lennék az első, mert állandóan a közvetlen környezetemben van!) Mást is idegesít?



Mielőtt valaki félreértené, nem egy putriban lakom, szép tiszta az otthonom, minden nap felmosok a kutyák miatt (azért az utcáról hordhatnak be piszkot a lábukon, mielőtt még megmosnám őket), nem érezhető a lakáson hogy "kutya-szag" van!


2009. aug. 6. 10:15
 1/8 anonim ***** válasza:
55%

Én is így vagyok vele,ahogy Te.

Bár nekem nem áll fel a szőr a hátamon,mert aki nem kutyás az had rohangáljon mint az őrül.

Egyébként akinek nincs kutyája az megérzi egyből a kutya szagot,mégha mi nem is érezzük. A kutya meg végképp büdös.

Ez kb. olyan mint a cigi dolog. Aki szívja nem érzi,annak nem büdös. :)

2009. aug. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%

csak akkor,ha élelmiszerhez nyúlok .

előfordult,hogy sütemény készítés közben többször megsimogattam,mert körülöttem settenkedett :)

elfogyott a szappan,annyiszor kellett kezet mosnom ! :).

azt tanították nekem,hogy minden esetben mossak kezet ha élelmiszerhez nyúlok.( vendéglátós családba születtem )

viszont , ha nem a konyhában vagyok akkor feleslegesnek tartom .

a kutyánk tisztább mint sok ember,ez biztos.

pedig nem fürdetem , viszont ápolom !

2009. aug. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen, vagy ha fehérneműt cserélek, számban turkálok, arcomat tisztítom vagy ilyesmi akkor alaposan kezet mosok. De hogy tv-zés közben ha mellém fekszik, megsimizem de nem rohanok egyből kezet mosni.

Persze akink nincs kutyája megérzi. De ha valaki hozzánk jön, tudja hogy van kutya. Ha nem tetszik, ne jöjjön. De nem tűröm, hogy kritizálja, hogy: "olyan büdös kutya-szag van"!

2009. aug. 6. 10:27
 4/8 anonim ***** válasza:
32%
Igen én sem szeretem az ilyen embereket. Nekem is van több állatom és nagyon szeretem őket simogatni, szeretgetni...velem csak az a baj, hogy kénytelen vagyok általában mindig ha bejövök az állatoktól kezet mosni mert hiába vagyok már idősebb a kezem mindig a szám körül van, még kisebb koromban rászoktam, hogy rágom a szám és sajnos rám ragadt...
2009. aug. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

:)

Aki nem szereti annyira az állatok mint én, nem kell hogy simogassa. De tudja azt, hogyha belép az ajtómon, 2 öleb letámadja. Egyedül a nagyszüleimnek nem kell őket elviselni, ilyenkor kizárom őket a szobából. Más barát/barátnő/szomszéd/ismerős vagy bármilyen rokon tudja, hogy itt kutyák vannak. Aki nem akarja őket megsimizni, ne lépjen be a lakásomba!

2009. aug. 6. 10:38
 6/8 anonim ***** válasza:
Nyilván azok a kutyák amik kint élnek egész évben, sokkal büdösebbek mint a bentiek. Én is ha kint vagyok elszórakozok valok egy fél órát, de ha bejövök megmosom a kezem, mert szegények büdösek.
2009. aug. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
46%

Régen mikor még nem volt kutyánk én is egy kutyus vagy cica simogatása után mindig kezet mostam.

Most mióta van eszem ágában sincs kezetmosni miden simi után, csak ha szükséges. A kutyusnak minden oltása megvan, 3 havonként féregtelenitjük pont ezért hisz mi bérházban lakunk, szinte mindig ott van a közelünkbe mi simizzük Ő nyalogat minket.

A kismenyemet mikor terhes volt egyetlen egyszer nyalta meg akkor is rögtön megmosta a kezét ami részemről természetes is volt. Ezután a kutyus kivolt zárva a másik szobába ha jöttek. A vége mégis az lett, hogy az egyik vérvizsgálaton parvót állapítottak meg nála / a parvó fajtaferetőző emberek között is terjed, kutya embert nem képes megfertőzi parvóval/ és váltig állitotta és ma is állítja, hogy ezt csak a kutyától kaphatta el. Nálunk a kutya miatt nemjönnek vagyis jönnének ha a kutya nem lenne. Elfogadtam a döntésüket, de mai napig fáj, hogy a kutyámra fogták amit embertől kapott el. A kutya marad, kezet meg mindenki tudja mikor kell mosni. Hozzám se jöjjön aki örökké a fürdőszobába szaladgál az maradjon otthon.

2009. aug. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Teljesen egyet értek veled, kedves utolsó!
2009. aug. 10. 17:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!