Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miket tud egy olyan kutya?

Miket tud egy olyan kutya?

Figyelt kérdés
amelyik egy kutyaiskolában 1 évesen fiatal osztályban kitűnő eredményt ért el? Tehát gondolok itt arra, hogy tud vezényszóra ülni, feküdni, ha visszahívom visszajön, stb? Vannak olyan vezényszavak amelyek általánosak? Pl. ha valamit elkérek tőle akkor "ereszd" vagy "add oda"?
2012. okt. 11. 22:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezt nem lehet így megmondani. Ilyen cím hivatalosan, hogy "1 évesen fiatal osztályban kitűnő eredményt ért el" nem létezik. Valószínűleg a kutyasuli saját háziversenye volt, az meg bármi lehet.
2012. okt. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jaj, azt hittem ennél egyszerűbb a helyzet.
2012. okt. 11. 22:51
 3/7 anonim válasza:
23%
különböző vizsgákra lehet őket felkészíteni, az első alapszintű kísérőkutya azaz BH vizsgánál elég ha vezényszóra ül fekszik és odajön, pórázon láb mellett megy és póráz nélkül is megcsinálja ezeket a gyakorlatokat. interneten lehet találni vizsgaszabályzatokat, különböző nehézségi szinttel. későbiekkben pedig valóban bejöhet az "ereszd" illetve az "előre" vezényszóde lehet különböző trükköket is tanítani neki, mint forog, hempereg, pacsit, szégyelld magad, vagy bármit amire a kutya hajlandó klikker módszerrel látványos trükköket lehet betanítani
2012. okt. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
van határozott célod as kutyával, vagy csak a normális együttéléshez szükségesek az engedelmes feladatok? merre szeretnél továbblépni?
2012. okt. 12. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"1 évesen fiatal osztályban kitűnő eredményt ért el"


Szerintem te kevered a kutyaiskolát a kiállítással. Ez, amit írtál kiállításon van és nem nagy dolog. Ha ennyi az össz kiállítási eredménye, az kb. annyi mint a semmi.

2012. okt. 12. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Konkrétan: Hoztam egy menhelyről egy felnőtt kutyát. A gazdája adta le, és mindenféle hozzá tartozó papírt otthagyott. Kutyaovi (nem is tudtam hogy ilyen is van), kutyaiskola, tagsági mindenféle helyről, kutyasuli eredmények, stb. Mindenképp szeretném a kutyát tanítani, sokat foglalkozni vele (semmilyen kiállítás meg hasonlókra nem vinném csak oktatás terén képezném/képeztetném). Nem tudom, hogy milyen vezényszavakat tud (a menhelyen sem tudtak erről információt adni), persze egyszerűbb dolgokat egyből végrehajt (ül, fekszik, marad), nem akarom semmivel megkeverni pl. hogy egy-egy feladatot megtanult egy adott vezényszóra én meg ugyanazt elvárom tőle közben mást mondok neki. Ugyanabba a kutyaiskolába nem tudom vinni ahová eddig járt, mert az nagyon messzi van tőlünk.
2012. okt. 12. 10:23
 7/7 anonim ***** válasza:
ugy tanitsd, ahogy te szeretnéd. a kutyák nagyon okosak, és hamar váltanak.
2012. okt. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!