Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez így elég elfoglaltság egy...

Ez így elég elfoglaltság egy kutyának?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék kutyát vásárolni,de suliba járom,így nem vagyok olyan sokat ég itthon leírom,hogy foglalkoznám a kutyával:

Nagy kertes házunk van egész nap szaladgálhatna,2 kutyával játszhatna...

Ha hazaérek kb mindennap egy 45 perces-1 órás séta ez egy olyan 5-6 km lenne és otthon játszanék vele meg futnák vele egy olyan 30 percet,15 perc tanítás mindennap.

Ez hétköznap,hétvégén(péntek,szombat,vasárnap):

minden héten 1x kutyasuli

hétvégén napi 6-8 km séta és 1 óra játék és futás

Nem tudom ez megfelelne egy elég energikus,aktív kutyának?

pl: én óriás snacira vagy briardra gondoltam...

Lenne még pár kérdésem...

Ha suliba hordanám meg rendszeresen tanítanám,behívás menne neki otthon és mindig oda jönne hozzám akkor elengedhetem kint terepen?

gondolom egyértelműen igen,de biztos nem fog elmenni,ha mindig odajön hozzám és szeretetteljesen nevelem?(rendesen etetem,nem ütöm,csak következetesen nevelem,megjutalmazom ha kell) mert úgy szeretném ha kint is eltudnám engedni bármi bonyodalom nélkül,

Nekünk úgy van hogy faluvégén lakom kb 500 m-ert kell mennem főúton hogy egy földúthoz érjünk ami terepre visz,na az kb olyan 1,3 km hosszú annak a közepén ha elengedem nem fog ugye elszaladni?

válaszokat előre is köszönöm...


2012. okt. 14. 16:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Helyesírásod elég gyatra némelyik mondatban. amit leírtál kezdetnek jó. Csak nehogy megund a kutyát és végül egy év múlva láncra verve vergődjön a kert végében. Ha maximálisan visszahívható akkor el lehet engedni
2012. okt. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nyugodtan lehet kutyát. Nekem egy kicsit több idővel van egy staffordshire terrierem és egy border colliem. A staffi az, amelyik ha unatkozik rág, a border pedig simán eljátszik egyedül egy labdával vagy frizbivel a kertben. Volt nálunk egy cserediák, mindig mosolygott, és mondta rá, hogy forever alone. :)

Én mondjuk a két kutyát együtt sétáltatom, 2 órát kb. egy nap, egy héten egyszer-kétszer jönnek velem terepre, van egy lovam, telepen, ami mellett ott vannak a szántók meg ilyenek, így együtt szoktunk menni ilyen helyekre.

Egy héten egyszer a bordernek terápiás kutyasuli, a staffival egyedül foglalkozom. (Kutyakiképzó vagyok)

Néha magammal viszem őket rehabilitációs órákra, ha szocializációt kezdünk vagy hasonlók. De körülbelül ennyit foglalkozom velük, hétvége meg csak az övék :)

2012. okt. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
értem,köszönöm..
2012. okt. 15. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!