Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meddig normális, ha egy...

Meddig normális, ha egy kiskutya még nem szobatiszta?

Figyelt kérdés
9 hónapos labrador kislányunk van.Kint is,bent is végzi a dolgát,bent pelusra.Mégis sokan gúnyosan megjegyzik...(még nem szobatiszta...)Ez tényleg aggasztó?akinek van ilyen kutyája,írja már meg,h ez most furcsa-e?persze mindenki válaszára kíváncsi vagyok!köszi
2012. okt. 15. 15:41
 1/10 Fannybaba8 ***** válasza:
18%
Szia.Ne foglalkozz velük.Ha a kutya nem a a padlóra hanem a pelusra csinál akkor szobatiszta!!!! Az én Labim is ilyen nagyon könnyen szobatiszta lett ha valakinek nem tetszik akkor nem is foglalkozok vele.Így kell szeretni őket.
2012. okt. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%

Persze, hogy nem szobatiszta, ha rászoktattad a pelenkára és még mindig ott van neki.

Balesetek lehetnének ebben a korban persze, de az, hogy pelenkára végzi a dolgát... No comment.

2012. okt. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

Már hogy lenne szobatiszta, ha a lakásba végzi a dolgát, még ha pelenkára is?

A szobatisztaság azt jelenti, hogy nem a szobában/lakásban végzi a dolgát.

2012. okt. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Andizsuzsi ***** válasza:
79%
Valóban nem szobatiszta. 9 hónapos kutyus már tudja tartani a vizeletét-székletét elég hosszú ideig ahhoz, hogy megfelelő sétáltatással ne végezze a dolgát a lakásban.
2012. okt. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
63%

egy kutya akkor szobatiszta ha NEM pisil kakil a házba!

8hetesen hoztam el a labimat:D 2hétig 2óránként jártam le vele még éjszaka is és 10hetes korára már nem kakilt és pisilt be! szóval 9 hónaposan ez elég érdekes:D

2012. okt. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%

9 hónaposan nagyon gáz...


Fannykára meg ne hallgass, ő szerti otthon szagolni a pisit meg a sz@rt...

2012. okt. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Vissza az egész...9hetes akart lenni
2012. okt. 15. 17:22
 8/10 anonim ***** válasza:

Oh, hát akkor teljesen normális :)

Írod, hogy kint is, bent is végzi a dolgát..

Pelenkát vegyétek fel, mert összezavarjátok vele.

Vigyétek ki 2 óránként (ill. evés-ivás-alvás-játék után a kölykök szinte mindig pisilnek, ezt is kalkuláld bele)!

Inkább takarítsatok az első időben, mert ha rászoktatjátok a pelenkára, később nehezebb lesz leszoktatni róla!


Előttem már írták, hogy milyen hamar meg tudják tanulni, hogy kint végezzék el a dolgukat, viszont az ugye más kérdés, hogy mivel még picik, nem tudják tartani sokáig a pisit/kakit.

Nekem szintén nagytestűm van, nagyjából 7 hónapos volt, mire kibírt 8-9 órát pisi/kaki nélkül.

2012. okt. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egyébként ha kertesházatok van akkor a pelenkát a lehető leggyorsabban iktasd ki. Elég sok ember elrontja vele.. Itt is hallotunk már olyanrol hogy nem hajlandó kint csak pelusra... Nem tart semmiből felmosni... Ahogy ezelőtt az agyrém előtt működött hogy kitalálták a kutyapelenkát..
2012. okt. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Régen pelenka helyett újságpapír volt!Sajnos a munkánk miatt nem megoldható a kétórás kivivés,de igyekszünk napi 4X.szóval,h fölkel akkor is egyből kakil,pisil?mert hiába figyelem meg próbálok napirendet tartani,egyelőre még nagyon kiszámíthatatlan!a hámmal hogy áltatok?utálja,annyira,h tudja már mikor megyünk és szabályosan menekül!tapasztalat?
2012. okt. 15. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!