Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kistestű kutyusokra milyen...

Kistestű kutyusokra milyen mennyiségű bolhaírtot kell cseppegtetni?

Figyelt kérdés
Exspot bolhaírtót vettünk,az van ráírva,hogy 15kg-ig 1, 15kg felett 2 pipettát kell rácseppegtetni a kutyákra,nekünk mini yorkink és bischonunk van kb.másfél - két kilósak, a kicsinyeik 10 hetesek kb.fél kilósak,én soknak találom az 1 pipettát a kicsikre is és a ˇnagyokraˇ is.Mi az a mennyiség ami hatásos a bolhák ellen de még nem káros a kutyákra?

2012. okt. 25. 22:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Sokszoros túladagolás sem káros, szerencsére ezek elég ártalmatlan szerek, egy egészet is rátehetsz a kutyákra, de ha nagyon sokallod, felezd. Persze kimérheted pontosan kilóra is arányosan, ha nagyon ráérsz, de ezekkel én úgy vagyok, hogy inkább több legyen, mint kevesebb, a 15 kilós kutyánkra is a 15-25 kiló közöttinek való cseppet rakjuk, biztos ami tuti, főleg, mert imádják a bolhák is és a kullancsok is a nagy szőrét.
2012. okt. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

En a 2 kilos yorkimra, Frontline-t veszek, macskanak valot. :D Mert ami a legkisebb testü kutyara lenne, es legkevesebb mennyisegü,az mar sok ra. De most kiprobaltam az Advatixot, azt kenheted a kicsikre nyugodtan egy tubussal(kicsike), mar 7 hetes kortol. En is azt fogom hasznalni mostmar ra! :)

Szerintem hivj fel 1 allat orvost, ö biztosan megmondja,hogy jo ra az az 1 pipetta, szerintem nem kell aggodnod. Elvileg 2 hetes kortol siman alkalmazhato,es nem kellene semmi gondnak lennie.

2012. okt. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
nekem csak az volt furcsa,hogy a 10-15kg-ra is annyit kell tenni mint a 1,5-2 kg-ra?Egyébként köszi mind a kettőtöknek a választ.
2012. okt. 25. 23:15
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, elég hülyén van megadva a szükségs mennyiség. Pl. 25 kiló feletti, akkor a 25 meg a 75 kilós kutyára is egyet kell tenni? Érdemes a középértéket visszaosztani 1 kilóra és úgy kiszámolni, hogy mennyi kell. Én is akumival értek egyet, inkább több legyen, mint túl kevés!
2012. okt. 26. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!