Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta bélféreg távozott...

Milyen fajta bélféreg távozott a kutyusból?

Figyelt kérdés

3 hónapos a kutyusunk, ((menhelyről való)) pénteken délután voltunk utolsó oltáson, akkor kapott egy féreghajtó tablettát amit tegnap adtam be neki. Eddig is kapott féreghajtót, de eddig semmit nem találtunk a székletében. Most legutóbb egy sárga tablettát adott a doki a kutyusnak, és nagyon sok féreg távozott belőle! A férgek 1-2 mm vastagságú kb 3-8cm hosszú, a székletben leginkább egy szőlő indára emlékeztettek, kissé narancssárgás színük volt (ha jól láttam szürkületben) és a végei kissé kunkorodtak befelé. Döglöttnek és eléggé meredtnek tűntek, nem volt hajlékony egyik sem, talán csak a kisebbek. Nagyon sok ürült belőle, nem is értem, hogy eddig miért nem távoztak ezek a férgek az eddigi féregtelenítőktől amit a doki a szájába nyomott. Elástam a földbe ahol tutira nem ásunk egy darabig, de a kutyát sokat simogatta a kisfiam és sokszor megnyalja a száját az arcát a kutya. Mindig küldöm kezet mosni, de hát a gyerekeknél sose tudni.... Szóval nagyon aggódom, hogy esetleg elkaphatta/elkaphattuk a kutyustól a bélférget. Kedden rendel az állatorvos, akkor elviszem a kutyust, de addig is megköszönném ha valaki írna, hogy szerinte milyen féreg távozott a kutyusból, és kell-e aggódnom amiatt, hogy elkaptuk. Köszönöm!!


Apropó még egy kérdés, a kutyus székletében lévő peték meddig életképesek, meddig és hogyan fertőznek? Köszönöm!!!!!


2012. okt. 28. 22:40
 1/7 anonim ***** válasza:
[link] Ilyesmi volt? ez orsó féreg, nem tudom, hogy ez átterjedhet-e emberre ,de jobb félni mint megijedni! Amúgy szájon át fertőz, megfogsz valamit majd a kezed a szádba veszed és késza baj.
2012. okt. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ilyesmi volt, igen! Orsóféreg, utánanézek, köszi!
2012. okt. 28. 23:15
 3/7 anonim ***** válasza:
58%
Már miért kapnád el? Moss kezet s annyi. Nálam több eb is van s soha semmit sem kapok el tőlük pedig mind talált kutya.
2012. okt. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
"kedves" második hozzászóló, te felnőtt vagy, ám egy kisgyerek akaratlanul is a szájába veszi a kezét. Érte jobban aggódok!!! El sem olvastad a kérdést!!
2012. okt. 28. 23:38
 5/7 anonim ***** válasza:

nálunk már 9 hónapos a kutyus, de eddig megúsztuk szerencsére, én is mindig ettől féltem.

ha látod a gyanús jeleket, irány az orvos és a kisfiad is kap gyógyszert, ennyi.

nálunk is nagyon rendben van a kutya, a háza is olyan tiszta, mint a miénk, a lányom kedvenc hobbija, hogy ott bújocskázik.

szóval, ha megpróbálod betartani a higiéniát, a kisfiaddal se lesz baj.

2012. okt. 29. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem értem, mert eddig folyamatosan kapta a féreghajtót, minden oltást megkapott, és az utolsónál meg ilyen történik. Nem csak 1-2 féreg volt benne, hanem tele volt a széklete 3-10 cm-es gilisztákkal. Hogyan lehetséges ez?!?
2012. okt. 29. 00:12
 7/7 anonim ***** válasza:
Úgy, h valószínűleg korábban nem elég széles spektrumú féreghajtót kapott.
2012. okt. 29. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!