Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámnak az ólját, mivel...

A kutyámnak az ólját, mivel tanácsos melegebbé tenni esetleg szigetelni? A karton doboz tényleg megfelelő a szigetelésre?

Figyelt kérdés
2012. okt. 29. 19:31
 1/6 Hovarju ***** válasza:
86%

Hát valamennyit szigetel a kartondoboz is, de nem túl tartós. Vagy a kutya rágja napok alatt cafatokra, vagy elázik a kutyától és szétmállik.

A legtöbb helyen hungarocelt ajánlanak. Ezt a legtartósabban úgy tudod használni, ha a rétegesen teszed.

Fa,hungarocell, fa.

Igy a legtartósabb, mert szigetel és a kutya sem tudja szétrágni.

A házat érdemes lábakra, vagy egy raklapra rakni, hogy az alja ne érjen közvetlenül a földre.

A házba rakhatsz neki szénát, illetve az ajtó elé egy vastagabb szőnyeget, amin a kutya ki-be tud járni, de bent tartja a házban a meleget.

2012. okt. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha van régi pléd,dunna,esetleg takaró,nagyon jól jöhet,ha nincs,a szalma is kiválóan melegít.A mi kinti kutyáinknak vályogháza van,mely igen jól szigetel,nyáron hűvös van benne,télen viszont bent tartja a meleget(illetve nagyon hideg estéken a dunnájukat a kazánon felforrósítjuk s arra fekszenek be,látni kéne a boldogságot:)) A karton a szél elől biztos,hogy véd de nagy szigetelő hatást nem tulajdonítanék neki,hungarocell lapokkal viszont igen jól lehetne védeni a hidegtől.
2012. okt. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
61%

nálunk a kutyaól téglából épült pontosan olyan technikával akár csak a mi lakásunk :) kívülről és belülről is vakoltuk, és a belső vakolat alatt van egy réteg hungarocell, azon egy elég vastag vakolat. vagy 10-15 éve így áll az ól és még mindig nem rágták meg a hungarocellt. mi le is alapoztuk a helyét, kiástuk az alapot, letégláztuk és még az ól előtti részre is kiér a tégla alapozás :) az ólat pedig egy raklappal emeltük meg a tégla rétegen. volt bent nekik szőnyeg és takaró is de szétrágták szóval most üresen használják. bár tény ami tény ritkán mennek bele, mivel a mudi se és a komondor se épp egy fázós fajta :) a komondorunk szokott bemenni ha nagyon zuhog, meg ha tényleg mínusz sok fok van, de a mudikánk inkább a teraszra készített alvóhelyen alszik.

a teraszon lévő alvóhelyük raklappal van megemelve és fával van körbe véve. szép tágas, eredetileg nyárra készült azokra a napokra, amikor még a teraszra is bever az eső. ehhez képest télen nyáron ott alszik mindkettő :)


ami azt illeti a karton doboz nem sokat ér. akkor már inkább szalmázd ki a helyüket :) egyébként próbálkozhatsz szőnyeggel, régi takaróval, párnával, dunnával és szalmával is ugyebár...vagy megrágja a kutyus vagy nem :D


ahogy már fent is írtam nálunk semmit nem tűrnek meg a kutyák ami melegítené őket az ólban, szóval ennél több okosságot nem nagyon tudok írni :)

2012. okt. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A karton az nem jó. Ha a kutya befekszik vizesen, cafattá ázik, vagy a kutya rágja majd el. Én semmit nem teszek már alá évek óta. Volt az ólban minden földi jó neki szalma meg mi egy más, és egy se kellett neki, kihurcolta a földre mindet. Azóta a puszta deszkán alszik, és nem fázik. Labrador jellegű kutya vastag bundával.
2012. okt. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A karton az egyik legegyszerűbb megoldás, és szigetel is valamennyit. Amíg volt kutyám, én kartonnal szigeteltem a házát. Viszonylag vastagabb kartonlapokat (dobozokat szabtam méretre) tettem mindenhova, körben az oldalára, tetejére és az aljára is. Ezt fóliával borítottam. Tűzőgéppel szuperül lehetett rögzíteni (persze nem az "irodai" tűzőgépre gondolok). Hozzá kell tennem, hogy a háza egy raklapon állt, és olyan (3 oldalról zárt, fedett) helyen, ahol egyáltalán nem érte a nedvesség.

Az én kutyám soha nem szedte le, de persze ez kutyától függ:).

Amúgy ma már valószínűleg hungarocellt tennék rá, arra egy vékony réteg szilárd borítást, az tökéletes lenne.


Belülre széna vagy szalma tökéletes neki, ha átvizesedik egy idő után, akkor cserélni kell.

2012. okt. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat :)
2012. okt. 30. 09:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!