Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni, ha valaki...

Mit lehet tenni, ha valaki elaltat két egészséges felnőtt kutyát? Úgy tudom ez bűncselekmény, mind a "gazda" mind az állatorvos részéről.

Figyelt kérdés
A két kutyust el akarták altatni, ami egy állatvédő tudomására jutott, így próbált nekik gazdát találni. De időközben kiderült, hogy hamarabb elaltatták őket, mint ígérték. Egy 10 és egy 7 éves egészséges kutyusról van szó. Lehet valamit tenni, feljelenteni őket, vagy nincs értelme? Felháborító és nagyon elkeserítő a dolog, mert lett volna befogadó, de hamarabb elaltatták őket... Ezek gyilkosok! Le sem tudom írni, hogy mit érzek...

2012. okt. 31. 09:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
48%
Fel lehet, de nincs értelme.
2012. okt. 31. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
29%

Nem bűncselekmény! Nem tudhatjuk, mi áll a háttérben, lehet, hogy a gazdájuk nem tud tovább róluk gondoskodni, a menhelyre nem veszik be őket (teltház van).

Mégis humánusabb megoldás, mint ha agyonveri őket, nem gondolod??? (Mert sajnos ismerek olyat is aki így "elintézi" a kutyáját)

2012. okt. 31. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Little Red, tudom hogy valamennyire igazad van, de ha semmit nem tesz senki ilyenkor, akkor ott ette meg a fene az egész állatvédelmet, odafigyelést, lelkiismeretet stb.

Pont te mondod???

2012. okt. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
85%

Kedves 2.!

Olvass már figyelmesen mit írt a kérdező: lett volna befogadó....

Értő olvasás soha nem megy..

2012. okt. 31. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
10:06-os! Indítottál már ilyen jellegű eljárást? Én voltam már részese párnak, az ilyen estekre semmilyen elmarasztaló ítélet nem születik.
2012. okt. 31. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Figyelj! Az is lehet egy cél, hogy az emberek nem mennek el szó nélkül ilyen dolgok mellett. Ez az út vezet majdan oda, hogy bátrabbak és odafigyelőbbek lesznek. Társadalmi nyomás!! Elsődlegesen ezt tartom fontosnak, ha ez kialakul akkor komolyabb ügymenet és retorziók várhatók!
2012. okt. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Amíg nincs erre megfelelő ítélet, addin értelme sincs. Amúgy meg kutyatetemek (és szakhatósági boncolási eredmény) nélkül esély sincs h bebizonyosodik, megtörtént az eset.
2012. okt. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Sajnos gondoltam, hogy nem lenne semmi értelme feljelenteni, de felháborító, hogy büntetlenül megússzák... :(

Felvetettétek, hogy biztos megvolt az oka. A néni, akié a két kutya volt (egyik törpe uszkár, másik keverék a kölyke, tehát mindkettő kistestű, akár lakásban is tartható lenne)kapott lakást a lányától. És a lánya kijelentette, hogy oda bizony nem viheti el a kutyákat... Ez volt az a nyomós ok, ami két kutya életébe került. Akik egész életükben hűségesen szolgálták a gazdájukat... Nem ezt érdemelték!

És ha tényleg megvárta volna a néni a kikönyörgött határidőt, akkor ma boldogan szaladgálnának az ideiglenes befogadónál.

2012. okt. 31. 10:24
 9/20 anonim ***** válasza:
Ettől áll égnek a hajam. De te, személy szerint mozdultál valamerre? Ez egy kérdés volt, nem szemrehányás.
2012. okt. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Az állatvédővel voltam kapcsolatban, aki próbált nekik segíteni. Rengeteg megosztás ment, és több állatvédő is bekapcsolódott. A fajtamentőket is megkerestük, ők végül befogadták volna a teltház ellenére... de már túl késő. Egyébként is rövid volt az idő, kb. egy hetet kaptak a kutyák... Sajnos ennyi tellett tőlem... mindannyiunkat mérhetetlenül elszomorított ez az eset. És mennyi ilyen lehet, amiről nem tudunk!
2012. okt. 31. 10:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!