Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem tiltják ki a lakótel...

Miért nem tiltják ki a lakótelepről a nagytestű kutyákat? Nem itt a helyük, a Yorkimat négyszer támadták már meg, és én is félek tőlük, meg mindenki.

Figyelt kérdés
2012. nov. 1. 21:39
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
77%
Gondoltam, hogy ezekután a válaszok után a kérdező nem fog már reagálni! Primitív egy kérdés volt...
2012. nov. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Ne haragudjatok meg rám, de nem volt komoly a kérdés.

illetve csak abból a szempontból, hogy bizonyos (most nem részletezett) reakciókra kíváncsi voltam. Elnézést mindenkitől.


Nekem két kaukázusim és egy komondorom van, falun élek.

A nagytestű kutyák reakcióira -azt hiszem- kellőképpen fel vagyok készülve, a kistestű és túltenyésztett divatkutyák viszont a viselkedésükkel mindig meglepetéssel szolgálnak.

Ezért nem értem, hogy miért favorizálják ezeket a fajtákat tizenéves gyerekek, holott veszélyesebbek, mint egy pl. golden retriever, labrador, vagy bernáthegyi.

2012. nov. 1. 22:09
 13/21 A kérdező kommentje:
A "szobanyéze" óriási, köszi érte!
2012. nov. 1. 22:13
 14/21 anonim ***** válasza:
97%

Nem a gyerekek favorizálják, hanem a szülők. Úgy gondolják, kicsi kutya, kicsi gond és a gyerek is elbír vele.

Van itt nálunk egy kb 14-15 éves fiú. Egy nagyon szép spánielt "sétáltat". A kiskutya a flexi engedte távon rajt-cél kiugrásokat végez séta gyanánt. A gyerek meg csak tartja a flexit és méla undorral nézeget mindenfelé, csak a kutyára nem. Az biztos, hogy nem ő vette magának azt a kutyát.

2012. nov. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
88%

Nálunk a környéken csak pár nagytestű kutya van, a többi kicsi. Egy nagytestű goldi, imád mindent és mindenkit. Egy nagytestű husky-berni keverék, minden kutyát imád. Az én nagytestűm, ha tehetné halálra játszaná magát. Egy nagytestű pointer, hát ő a világ legédesebb kutyija, annyira vágyik a simire, h szteptáncol.


Van egy fehér valami és egy pincsi keverék együtt tartva - minden náluk nagyobb kutyát azonnal támadnak. Van egy szürke göndör szőrös, kistestű valami, minden nagyob méretű kutyára morog. Van egy pincsi, minden nagyobb kutyának nekiugrik. Van egy luxus körülmények közt tartott fehér valami (sose tudom melyik melyik), már messziről ugat minden kutyát és morog. Egy havanese van, aki odaenged magához nagyobbat is, de amint megszagolná "hátulról" már vicsorít és kapkod....

Egy aprócska kis foxi volt, aki minden kutyát imádott, elköltöztek.

2012. nov. 2. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
86%

Fúj de utálom, amikor a kistestű kutyások és a nagytestű kutyások szidják egymást. Annyira primitív dolog...

Igenis minden kutyának van helye a lakótelepen. És igenis mindig lesz olyan, hogy kutyák összekapnak, és ez nem a mérettel függ össze. A kutyák állatok, vannak ösztöneik, és nem lehet minden kutyából 100%-ig kinevelni a domináns viselkedést.

És ne gondold, hogy egy ilyen konfliktusban csak a másik kutya a hibás. Lehet, hogy a tiédnek nem jó a szocializációja, csak ezt te nem veszed észre.


Üdv, egy yorkshire gazdi

2012. nov. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

én a kutyasuliban elég sok kistestű kutyával foglalkoztam már. Van köztük félő, agresszív és nagyon egészséges lelkű, jó fej, kis öntudatos jószág. Ugyan úgy ahogy a nagytestűek között is.

Sajnos a két méret nem mindig kompatibilis és ezt a gazdák nem veszik tudomásul.

Mert egy nagytesű kölyök (amelyiket a kutyatársadalom még kölyökként kezel) igenis lehet sok egy kistestű felnőttnek és annak rendje és módja szerint fegyelmezheti is, és ilyenkor a gazdák azonnal jönnek, hogy mileyn agresszív és idegbeteg a kicsi. Pedig nem.

Vagy egy kistestű kölyöknek lehet rémisztő egy békés nagytestű is mert mondjuk a játékra híváskor fellöki. A kicsiben benne marad a kellemetlen élmény.

Nem kötelező minden kutyát minden kutyával összeismerkedtetni. Én sem pacsizok le az összes szembejövővel az utcán akor miért várjuk el ezt a kutyáinktől. Az elvárható viselkedés a közömbösség.

2012. nov. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

sajnos a mai kor divatja ,a sok kis termetű esetleg túlszaporított ,kistestű öleb ,amik bár lehetnének,de a gazdik hibájából soha nem lesznek jó kutyák. ez nem a kutyák hibája . viszont egy nagyobb testű kutyát már nem lehet egyszerűen csak a flexi póráz rángatásával " megnevelni " ahogy ezt sokan teszik ,a kisebb testűekkel!

az embereknek,igénye van az állatok társaságára,sajnos erre sokan nincsenek felkészülve!egy yorki,vagy egy westi is remek ,sőt ideális kutya lehet,ha megfelelő nevelést kap!sőt még egy nagytestűt is meg lehet tanítani arra,hogyan kell játszani a kicsikkel:)minden az embereken múlik!remélem egyszer tanítani fogják az állatokkal szembeni viselkedést az iskolában,sőt talán már az oviban!pl: finnországban leonbergiket használnak pár oviban ! az ovisok gondoskodnak róluk,ott laknak az oviban! és megtanulják a kölcsönös tiszteletet és bizalmat! :)

2012. nov. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Szilvi & Argos ***** válasza:
Örülök, hogy késő este jókedvre sikerült deríteni Titeket :)))
2012. nov. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Szilvi & Argos ***** válasza:

Nem szeretem a kamukérdéseket, de ez tetszik :D

De kérdező, azt elárulhatnád, hogy mi volt a célod ténylegesen a kérdéssel?

2012. nov. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!