Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek melyik a jó húzóhám?

Szerintetek melyik a jó húzóhám?

Figyelt kérdés
Szeretném a kutyámat betanítani húzásra és a megfelelő hámot szeretném kiválasztani neki. Szerintetek strapabíróság, kényelem szempontjából melyik fajta lenne a legjobb? A bőr hámok vagy a K9-es félék?Esetleg más féle? Kinek melyik jött be? Előre is köszi!

2012. nov. 6. 09:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

én erről az oldalról fogok rendelni. Teljesen testre szabhatók. És kényelmesek is. Voltam súlyhúzó versenyen nem olyan rég sok kutyán láttam innen hámot. Szépek lehet plusz bélést is kérni úgyhogy szerintem ez a legjobb.


[link]

2012. nov. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

milyen célra?

bringához, szán(kó)hoz a canicross-szánhúzó hámok valók, ezek jól fekszenek fel a kutyára és a kutya hátának vonalában csatlakoznak a vontatókötélhez, tehát magasan rögzített eszköz húzására ezek a jók.

súlyhúzáshoz, gumi, lánc, vagy súlyhúzó versenyen a versenykocsi húzásához pedig a speciális súlyhúzó hámok a jók, ezeknek a kutya hátvonala alatt kapcsolódnak a vontatókötélhez, és kereszttartó van beépítve, hogy ne szoruljon a lábukra a heveder.

a k-9 jellegű hámok inkább őrző-védőhöz valók, túrázáshoz, vagy nagyon hobbi szintű canicrosshoz.

2012. nov. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
van biciglis hám is. Jobb oldalt felül a képekkel tudod váltani hogy mik közül szeretnél válogatni. Én se találom sokszor :D
2012. nov. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

weightpulling-hoz ez a típusú hám a legjobb. a legkomolyabb amcsi weightpulling versenyeken mindig ilyeneket látok.


a kép linkje: [link]

2012. nov. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Mikor először mentünk vele biciklizni, hogy szokja, akkor annyira tetszett neki, hogy a bolond fojtóval simán húzta a bicajt... :D Úgyhogy jó móka lesz számára ez a húzásos dolog.

Egyenlőre hobbi illetve fárasztás céljából gondoltuk. Először gumi, majd szánkó. Később párom majd fog kiskocsit csinálni, meg rollert, hogy nyáron is tudjon húzzon minket. De egyenlőre ez még a megtervezés státuszban van.

2012. nov. 6. 10:43
 6/9 anonim ***** válasza:

Biciklihez magyar hámként ez lehet jó:

[link]


Illetve külföldi oldalakról is rendelhetsz:

[link] Én a hosszabbat ajánlom.

[link]


Ha északi tipusú kutyád van,akkor inkább az első linken lévő hámtípust ajánlom.

Az erdélyi Musher nevű hámot nem ajánlom,nagyon rossz cérnával van varrva.:-(

2012. nov. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
K-9-est az a legjobb az én 2 kutyámnak is az van és nincs semmi probléma ;)
2012. nov. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
én is a vagusdogs-os bringásat ajánlanám akkor
2012. nov. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ezek nagyon jók! Mindkét féléből fogok rendelni :)

Nem árt, ha van a háznál :) Köszi :)

2012. nov. 6. 12:12

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!