Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 napja ivartalanították a...

3 napja ivartalanították a kutyusom. Ha leveszem róla a gallért, tísztogatni akarja a nuniját. Azt engedhetem neki?

Figyelt kérdés
2012. nov. 10. 11:33
 1/7 anonim ***** válasza:
péráját nyalogathatja,de folyamatosan figyeld hogy a sebet ne piszkálja. Amúgy ha van pulcsija vagy bármi ami takarja a sebet azt rárakhatod,csak ne tudja elmozdítani.
2012. nov. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

én se tudtam nézni ahogy szegény kínlódik a gallérba...első este után levettük róla.

nálunk mindig volt mellette valaki,csak a sebét nem engedtük neki nyalogatni

igaz a doki megszidott hogy levettük a gallért de azt mondta nagyon szépen gyógyul

2012. nov. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Miért veszed le róla a gallért? Direkt szivatod? Így meg se tudja szokni, hogy rajta van. Majd ha szétrágja a varratot és újra el kell altatni, hogy össze lehessen varrni akkor meg nézni fogsz.
2012. nov. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is levettem róla a gallért, egyszer próbálta meg a sebet nyalogatni. Rászóltam, hogy nem szabad, és onnantól nem bántotta többé :)

Ha a gallért nem akarod rajta tartani, akkor legyen felügyelet alatt folyamatosan. Az a baj, ha szétnyílik a seb, akkor nem fogják kiszedni a varratokat, és az még + 1 hét gyógyulási idő.

2012. nov. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Azért veszem le, mert úgy szenved. Sem inni, sem enni nem tud. Ha megy vele, beakad a csempe fugájába, mert lelóg, nem tartja neki fent az odakötés. Így nem mozog, mert fél tőle és elhagyja magát. Hát ezért.


Köszönöm a válaszokat!

2012. nov. 10. 12:49
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor vagy rossz méretű, vagy pedig nincs jól megkötve rajta. A mi állatorvosunk gézzel kötötte meg a nyakán és teljesen masszívan volt rajta.
2012. nov. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ez is gézzel van megkötve, de már nem tudom jobban megkötni, mert akkor megfullad. Amúgy szerintem is nagy a gallér.
2012. nov. 10. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!