Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyek a behódoló viselkedések...

Melyek a behódoló viselkedések kutyafejjel?

Figyelt kérdés
Tehát miket nem csinálhatok, és mik azok, amikkel naponta tudom erősíteni a pozíciómat? Részben már sikerült, de még vannak aggasztó dolgok. Futtatón nem mindig jön vissza, kb 10/8x, húz a sétánál. Nem válik be, hogy akárhányszor megelőz visszafordulok. A japán vacsit kipróbáltuk, de mik vannak még? A lábamra lépked, de nem hagyom, én szoktam az övére, persze óvatosan.

#kutya #falkavezér #részleges falkavezérség
2012. nov. 13. 19:38
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]

Meg úgy általában minden, amiben úgy érzed, hogy a kutya döntő helyzetbe kerül, eléd pofátlankodik, te meg hagyod, vagy kifejezetten küldöd előre, illetve engedsz neki. Nálunk van egy csomó szabály, ami napjában többször emlékezteti a kutyát arra, hogy milyen viszonyban állunk, például lépcsőn csak mögöttem jöhet, ajtón csak hívásra vagy küldésre léphet át, ha eszem, megtartja a három méter távolságot (kivéve, ha nem figyel oda egyáltalán arra, hgoy eszem, akkor ott van, ahol akar), ha útban van, ő áll félre, nem én kerülgetem, ha jön valaki, nem engedem ki előre őrjöngeni, hanem hátul tartom, sétára indulásnál az ajtótól az első sarokig szigorúan én megyek elől, az összes útkereszteződésben csak engedéllyel és mögöttem mehetnek át... Soknak tűnik, de amúgy nem az, makacsabb kutyákhoz kell (a felét csak a kölcsönkutya miatt tartom, a sajátomnak nem lenne szüksége rá). Minél sűrűbben emékezteted rá, hogy ki a főnök, annál jobban fogja érteni. Egy-egy "trükk" nem elég.

2012. nov. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

semmi baj,ha még csak kölyök ,mondjuk úgy 1-1,5 éves korig :) de .ha séta közben melletted,mögötted megy, fej lent,vagy vízszintes, farok vízszintes ,és figyel rád,akkor ok-s!

ha húz,ha nem hallgat rád,ha előtted megy,ha a lábadra lép,ha felugrik rád,stb,akkor még dolgozz vele.

ez egy folyamatos dolog!

megadó viselkedés: figyel,és keresi a szemkontaktust ,nem megy ki előtted az ajtón,sétakor melletted,mögötted sétál a te tempódban ( nem szaglászik,nem áll meg ,stb),ha elengeded játék közben is figyel, ha arrébb mész-követ. ha hívod odarohan:)( na ez nehéz,és soká tart).stb

2012. nov. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

szasz akumi:) egyszer el kellene mennünk együtt kutyát sétáltatni:) mert,ahogy látom lassan a kommenteinkből ( és még pár hasonlóan lüke kutyás kommentjéből ,kijönne egy könyv:)

persze ,az ,hogy igazunk van-e,vagy segítettünk-e ??? ki tudja:)

2012. nov. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Mintha nem a kérdésre jöttek volna a válaszok. :)

Tehát mit ne csinálj:

- Ne feküdj le neki és ne hagyd hogy rád feküdjön

- Ne engedd hogy ő döntse el mikor játszotok, mikor mit csinál

- SOHA ne adj neki enni a tiédből, főleg akkor ne ha kunyizik

- Ne hagyd húzni magad, kiskutyánál nem gond, nagyobbnál a fojtó nyakörv megoldás

- Ha elszalad sétánál, ne te menj utána, inkább indulj az ellenkező irányba hogy megijedjen és ő keressen meg (persze tartsd szemmel folyamatosan)

- Ne hagyd hogy a te tárgyaidat birtokba vegye

- Ne maradj alul játékos verekedésnél

- SOHA ne fordítsd félre a tekintetedet ha farkasszemet néztek, ha már nem bírod inkább dögönyözd meg, borítsd fel

2013. jan. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!