Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Öröklődhet ez a tulajdonság?

Öröklődhet ez a tulajdonság?

Figyelt kérdés

Van egy nem teljesen fajtatiszta vizslánk,aki eléggé nagy felfordulást csinál,és szétszedi a kertet,de attól függetlenül nagyon aranyos,és okos is lehetne,csak sajna azért annyi időnk nincs foglalkozni vele.

Az egyik szomszédunknak viszont vagy egy fajtatiszta vizslája,aki iszonyat okos,és értelmes.Azt mondta ez az emberke,hogy áthozza a kutyáját h legyen kiskutyák.Mennyi a valószínusége annak,hogy a kiskutyák örökölnek annyit hogy értelmesek legyenek?

És nem kell félreérteni,nem ugy gondolom hogy rögtön tudja h mi az az ül,hanem hogy értelmes.Persze tudom h a kiskutyák az elején rosszak de később?


ui.:aki csak megszólni akarna,h minek kell kiskutya ha vele sincs időnk foglalkozni, meg stb. az inkább kíméljen ha kérhetem.nálunk mindennek meg van az oka :-))


2009. aug. 14. 23:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy ideggyenge majdnem vizslának nagy valószínüséggel lesznek ideggyenge gyerekei. Nemhiába van a tenyészszemlén karaktervizsgálat (Wesen), munkavizsga.

Mit csinálsz, ha lesz 8 bolond és 1 értelmes?


Egyébként csak leírom, ha van egy keverék szukád, akivel nincs időd foglalkozni, akkor mi a csudának elletni? Majd a kölykökkel lesz időd foglalkozni? Kinek kell 10 keverék kölyök?

2009. aug. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőnek igaza van szerintem is. Nem kell még felelsleges kiskutyákat gyártani, mikor annyi van!. A szomszédnak meg mondd meg, hogy vigye el egy szép törzskönyves kutyához. Ne érts félre a te kutyád sem kevesebb, csak a kölykök érdekében, mert keverékkénk elég rossz esélyeik vannak. És jön a rossz hír: a kiskutyák is pontosan ilyenek, sőt még rosszabbak lesznek egészen addig amíg nem foglalkoztok velük, akkor is kutyazsenik.

Amúgy meg az alapján amit leírtál, akutyád szerintem nem ideggyenge hanem nem foglalkoztok vele.

2009. aug. 14. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
akkor is HA kutyazsenik.
2009. aug. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én mégis megkérdezném,mi az oka annak,hogy jó eséllyel problémás keverékeket akarsz?Teszed mindezt akkor,amikor normális kutyák tömegének keresnek gazdát többek között a vizsla fajtamentők is.

Csak nem az "egyszer szülnie kell"című baromságot vetted be te is?Vagy a kan gazdája erőlteti,hogy a csodakutyája egyszer hadd fedezzen?

2009. aug. 15. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ránéztem a fajtamentőkre, van bent 120 magyar vizsla. Fajtatiszta. Mi a fenét fogsz csinálni a kölykökkel?
2009. aug. 15. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért mondom, de ha a felnőtt vizslátokkal nincs időtök foglalkozni annyit, hogy a kertet ne szedje szét, akkor a kölykökre lesz? Az első 2 hétig folyamatosan figyelni kell őket valakinek, aztán meg takarítás, etetés, foglalkozás. Egy vizslának jó eséllyel születhet 8-10 vagy még annál is több kölyke. Mit fogsz velük csinálni? Magyar vizslként árulod őket, becsapva a vásárlókat? Bedobod a menhelyre azokat, akik nem kellettek senkinek? Netán kirakod a határba? Vagy megtartasz 8 kölyköt. Minek kell még a keverék kutyákat is tenyészteni?
2009. aug. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért arra kíváncsi lennék, hogy mi a "nálunk mindennek meg van az oka". Mert tegnap óta gondolkodom és nem tudok rájönni, hogy milyen ok miatt kéne ilyen hülyeséget csinálni.
2009. aug. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A te kutyád is értelmes, csak meg sem próbáltátok nevelni. Ha nem foglalkozol vele, akkor hogyan várod el, hogy értelmes legyen? De azt hiszem,ezt te is tudod: "okos is lehetne,csak sajna azért annyi időnk nincs foglalkozni vele." A kölykök pedig szintén csak akkor lesznek jó kutyák, ha foglalkoztok velük.

Ui.: A felnőtt kutya viselkedésén az is sokat segítene, ha minden reggel elvinné valaki fél órára sétálni, aztán este valaki más, szintén fél órára. Ennyivel szerintem tartoztok neki.

2009. aug. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a válaszokat.

Másodszor viszont,direkt mondtam,hogy akinek nincs jobb dolga,csak engem kioktatni,az hagyjon békén.

Nem tenyészteni szeretném a kutyukat.

Sétálni el szoktuk vinni,bár a kertünk hatalmas.

Mindenki magáből indul ki.Nem,én nem tenném ki őket a határba.

Csak megfordult a fejünkben a gondolata annak,hogy kéne egy kiskutyát megtartani,a többit meg eladni,és így nem egyedül lenne a kutyusunk.

Én csak kérdeztem valamit,mert elvégre ez egy olyan oldal:"amit máshol nem mertél...itt megkérdezhetsz".

És attól függetlenül,hogy sokan szeretik itt osztani az észt,8 válaszból kb. 2 értelmeset találtam.

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

2009. aug. 15. 22:53
 10/12 A kérdező kommentje:

ui.:tudom,hogy itt amiket írtatok legyen az kritika,vagy nem,azért írtátok,mert éllatbarátok vagytok,és jót akartok.

De ettől függetlenül ugy gondolom,hogy ahhoz,hogy valaki ilyen lekezelően beszéljen velem mint ahogy itt azt egyesek tették,senkinek nincs joga.

Akitől használható választ kaptam,azt pontozom,mert megérdemli,akitől meg nem,azt nem fogom lepontozni,mert a jogotok megvan a saját véleményetekhez,csak nem tudom milyen alapon vagytok ilyen lekezelőek.

Lehet hogy emiatt a kérdés miatt néhányan majd leírnak engem,de nem kell aggódni,én is leírom az ilyen lekezelő embereket.

2009. aug. 15. 22:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!