Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bernáthegyiről pár kérdés?

Bernáthegyiről pár kérdés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék bernáthegyit venni. törzskönyveset,tenyészetből.

Van 2 kisebb testű kutyám,de ők jól szocializáltak,semmi gond nincs velük mindenkivel jól kijönnek,nem verekednek.

bernáthegyi mennyire jönne jól ki a 2 kisebb 15 kg-os kutyámmal? mennyibe kerül egy jó tenyészetből? lehet pár kiállításra is vinném. mennyibe kerül az etetése? kb 20 kg tápot eszik egy hónapban nem?

tudom oda kell figyelni az etetésére,és zöldkagyló kivonatot is adok neki rendesen és fiatalon inkább vékonyan tartsuk...

nagyon lusta? vagy azért lehet vele játszani,sétálni,túrázgatni?

az idegeneket megugatja? vagy esetleg őrzi is a házat?


2012. nov. 18. 15:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Az ára kb. 600-1500 euro illetve annak megfelelő HUF attól függően, hogy hol veszed (külföldön drágább).


Tápból valóban a 20 kg/hó reális, az ára viszont attól fögg, hogy milyet veszel és hol.


Más kutyákkal jól kijön, de ez csak nevelés kérdése.

2012. nov. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha kicsi korától a kutyákkal lesz, nem hiszem, hogy gond lenne. Az enyém macskákkal van körülvéve és nem bántja őket, csak játékból szokta néha megkergetni őket. A táp mennyiség pedig a táp tápértékétől függ (kb.15-20kg/hónap). Más kutyákhoz képest nyugodtabb, nem futkározik egyfolytában, mondjuk én meg is bolondulnék ha azt tenné :-), de mikor beindul akkor alig lehet leállitani. Szeret sétálni meg kirándulni, de ha nagyon elfárad a kirándulás alatt akkor egy jó pár órát utánna nem lesz kivel tárgyalj, mert úgy alszik mind akit főbevertek. Az enyém még csak 7 hónapos, de aki fél a termetétől nem mer bejönni a kapun. Nem mondhatni, hogy bárkit is ugat, mindenkit kitörő örömmel üdvözöl, mint egy rég nem látott barátot. Gondolom majd kb 1,5 éves korára ez megváltozik. Nem kimondott házőrző, inkább emberbarát, de a termete úgy is elijeszti a nemkivánatos vendégeket. Egy melegszivű óriás.
2012. nov. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Etetése attól függ hogy mit adsz neki, milyen minőségű tápot , vagy főzöl neki?

Egy nagyon minőségi kiállítási kutya 1000-1500 Euró körül mozog.

Lustaság:

nálam a szukák nagyon aktívak még idősebb korban is a kan kutyáim egy picit lustábbak

A fiatal kannal szoktam a legtöbbet kirándulni nagyon élvezi, ha hazaérünk lepihen de akkor is figyel

Nagyon jó házőrzők nálam, mivel 5en vannak általában éjjel "beosztják" az őrködést:) de azonnal reagálnak

Lustaság:

szerintem sok minden függ a tenyésztőtől is

van olyan kutyám akinek a szülei, a nagyszülei .... kennelben élték le az életüket, sétálni addig voltak amíg a kiállításon futottak egy kört, na ő egy igazi lustaság, könnyebb átlépni mint felébreszteni (kan amúgy)

A szukák nem kenneles helyről vannak ők elég aktívak.

Házőrzéshez még: a 2. szomszédhoz hátulról próbáltak bejutni, az én kutyáim meghallották és addig ugattak míg a szomszéd kinézett és látta elszaladni a betolakodót

2012. dec. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!