Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bernáthegyiről vagy tibeti...

Bernáthegyiről vagy tibeti masztiff?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

ez a 2 kutya tetszik nekem.

ha minden jól megy most ősszel vagy legkésőbb tavasszal szeretnék venni egy kiskutyát..

Mennyire kezelhetőek? bernáthegyiről azt hallottam hogy elég könnyen kezelhető.

Mekkorára nőnek ezek a kutyák kb?

Őrzik a házat vagy legalább ugatnak? Mennyire jönnek ki más kutyákkal? Mennyi mozgásra van szükségük? ugye nem lustálkodnak egész nap?


2012. nov. 18. 18:37
 1/2 anonim ***** válasza:
79%

"ha minden jól megy most ősszel vagy legkésőbb tavasszal szeretnék venni egy kiskutyát.. "


Ilyen tervezéssel maximum szaporítótól fogsz kutyát vásárolni. Mások éveket várnak, hogy sorra kerülhessenek és megvásárolhassák álmaik kutyáját százezrekért.


"Mennyire kezelhetőek? bernáthegyiről azt hallottam hogy elég könnyen kezelhető. "


Ha e két fajtát kell összehasonlítani, akkor egyértelműen a tibeti masztiff a nehezebb eset. Viszont a kezelhetőség nem csak fajtafüggő, hanem egyeden is múlik. Egy dominánsabb egyed hamarabb játssza el az alkalmi süketet.


"Mekkorára nőnek ezek a kutyák kb? "


Ha elolvastad volna a képhez tartozó leírást, nem kérdeznéd meg.


"Őrzik a házat vagy legalább ugatnak?"


A bernáthegyiről szerintem egyik sem mondható el, ha mindenképp házőrzésre keresel bernáthegyi kinézetű kutyát, akkor a moszkvai őrkutyát keresed te.

A moszkvai őrkutya és a tibeti masztiff nagyon jó házőrzők, bár a tibetihez hatalmas szabad terület kell nehogy megbolonduljon a bezártságtól. Mindegyik fajtához kutyás tapasztalat nélkülözhetetlen, különben levegőnek fognak nézni. Egy aranymondást fogadj meg: A fajta nem garancia a képességre!


"Mennyire jönnek ki más kutyákkal?"


Ez rajtad múlik! Ha kölyökkorában nem szocializálod emberhez, állatokhoz/kutyákhoz, akkor fajtától függetlenül mindegyik kutya agresszíven lép fel, mert a legjobb védekezés a támadás.


"ugye nem lustálkodnak egész nap?"


Attól függ mennyire mozgalmas környéken laksz. Ha a madár se jár felétek, akkor bizony henyélni fog a kutya. Megjegyezném vannak olyan őrző-védő fajták, melyek kifejezetten ilyen típusúak. Amíg nincsen esemény, addig nem hallatja a hangját, maximum alkalmanként ellenőrzés gyanánt körbe sétál komótosan a területen.



Én azt javaslom ne az alapján dönts, hogy tetszik-e vagy sem. Tudom ez is fontos, de másik oldalról is érdemes összegyűjteni mit vársz el leendő kutyádtól és mit tudsz neki nyújtani. Ha ezzel kezded, akkor biztosan megtalálod amit keresel, és ha még ráadásul tetszik is, azt kell beszerezni.

Mindazonáltal én úgy gondolom,hogy házőrzésre inkább felnőtt kutyát érdemes beszerezni, mert nála nem kérdés képes-e rá (azonnal megmondják a menhelyen is). Míg egy kölyöknél másfél év múlva derül ki ugyanez, addig lehet izgulni (nehogy betörjenek hozzátok, és a kutyából kibújjon a belenevelhetetlen őrző-védő ösztön).

2012. nov. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

én mint tenyésztő csak a bernáthegyiről tudok nyilatkozni:

Jól kezelhető fajta

a méret sok mindentől függ pl. kan/szuka, milyen típus, mennyire tartod optimális körülmények között

Nekem nagyon jó házőrzők főleg a szukák.

az hogy mennyire jön ki más kutyákkal szoktatás kérdése

Mozgatás: minden kutyának jót tesz a séta, de ha megfelelő méretű a helye és mondjuk van egy másik kutya is vele aki "lemozgatja" akkor semmi probléma

Egyáltalán nem olyan lusta mint amilyennek sokan gondolják. Nyáron 40 fokban természetesen inkább hűsöl, de ez természetes

2012. dec. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!