Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nyüszít folyton a kutyám?

Miért nyüszít folyton a kutyám?

Figyelt kérdés

Nemrég került hozzám, 2-3 hónapos kiskutya... esténként ha nem lát engem, folyton nyüszít és utánam akar jönni mindenhova.


Ezt valahogy nem lehetne kiküszöbölni? Szóval hogy nyugodt maradjon és ne kelljen folyton neki valaki?



2012. nov. 25. 00:31
 1/7 anonim ***** válasza:

nappal foglalkozz vele jó sokat, de ha este nyüszít, ne menj be hozzá! (feltéve, ha a házban alszik és nem veled egy szobában)

Az enyém most 2 éves, és ha meglát, nyüszít mint akit vernek, és bújik hozzám, követ mindenhová.

2012. nov. 25. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mert még kisbaba a drága! Hiányzik neki anyukája, apukája. Szerintem igenis foglalkozni kell vele, amikor így kimutatja, hogy igényli. Idővel, mikor nagyobb lesz kicsit, már nem fog nyüszíteni úgysem.

Egyébként nem értem a problémádat, miért zavar ez? Ez az időszak nagyon fontos a kötődés kialakulásában, ahogy egy anya/apa-gyermek kapcsolatban is.

2012. nov. 25. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Azért zavar, mert túl sokat akar. Most is az ölemben van, úgy írom ezt... ha kirakom a párnázott kosarába, megint kezdi...


Ezért kérdeztem, meg lehet-e oldani máshogy, de ezek szerint nem.


Amúgy én is úgy tudtam, hogy nem szabad vele törődni, ha nyüszít, főleg este, mert így szokja meg a magányt, de hátha van valami jobb ötlet is...

2012. nov. 25. 00:50
 4/7 anonim ***** válasza:
Az én kutyámnak volt egy plüss csirkéje, azzal megnyugodott. Hátha te is betudod csapni.
2012. nov. 25. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Plüss csirke. :D


Van neki egy csont... valami kajaféle cucc, szóval jót tesz a fogainak, az ínyeinek, azt rágcsálhatja, de nem hiszem, hogy rágcsálnivaló kéne neki, hanem valami társ, élőlény mellé.

2012. nov. 25. 01:20
 6/7 anonim ***** válasza:
A csirkéhez hozzábújt nem pedig rágta!!! Arra gondoltam becsapás alatt, hogy érzi, hogy valami szőröshöz bújik és élőnek hiszi, így megnyugszik.
2012. nov. 25. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem vizslám van, mikor hozzánk került, nagyon sírt éjszaka. Valaki mindig mellette aludt(persze nem a vackán , hanem abban a szobában , ahol ő volt). 3 éjszaka volt ez, utána csend lett már. Eddig tartott, amíg megszokta az új helyet.
2012. nov. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!