Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS! Mit csináljak, ha a...

SOS! Mit csináljak, ha a kiskutyám nagyon durván játszik?

Figyelt kérdés
Bővebben: 9hetes, és nagyon nagyon durván játszik.. Tele vagyunk harapással... A hátam a karom. ÉS amilyen haraggal nekiront az embernek... Nem csóválja a farkát ám.. németjuhász és nagyon el vagyok keseredve, mert én nevelem, és vannak eredmények is, persze nyilván minimális, de a durva játéka az már nem megy tovább. El kell löknöm magamtól, elesik, és nekem ront. újra és újra..... Aztán utána befut a kocsi alá. mintha legalábbis én terrorizálnám őt. Aztán megsajnálom, és utánamegyek... és akkor megint neme ront, és befut a kocsi alá... Kérlek adjatok tanácsot, mert nagyon félek, hogy egy "vadállat" lesz belőle... mert nem tud rendesen játszani. Eldobom neki a játékát, párszor már visszahozta, akkor mint a hülye dicsértem, aztán, jött a szokásos harapás. Mondogatom neki hogy finoma, és akkor egy darabig így rágcsál. akkor aranyos, és megnyalja az arcomat. Aztán jön a bevadulás....
2009. aug. 17. 20:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Mindig légy vele szigorú és határozott!Ha harap szólj ra eréjesen!Ne engedd,hogy azt higgye, uralkodhat feletted(a harapdálás ennek a jele),ha nagyon rossz még rá is csaphatsz kicsit a fenekére.Ha szépen visszaviszi a játékot dícsérd,adj neki jutalomfalatot.Jó kutyázást!
2009. aug. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Amikor még fioman "játszik" addig ne bántsd de amikor már kezd bedurvulni akkor bizony akármennyire is szereted meg kell neki mutatnod, hogy fáj, és ki a falkavezér azaz oda kell neki csapnod, mert ha most még nem tanítod meg még kicsi amikor már nagy lezs és ráérez az erejére nem tudsz majd neki parancsolni. Általába az olyan kutyák támadják meg a gazdájukat, akiktől nem "félnek" azaz nem tartanak és azt hiszik, hogy a ők a falkavezérek(mármint a kutya) Ezért még most elkell kezdened megmutatni neki, hogy veled (és mással sem) szórakozhat büntetlenül!
2009. aug. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
nekem is volt németjuhászom...ő is ilyen durva volt..aztán beszereztem 1 hosszu barkaágat és ha bedurvult rácsaptam 1et a fenekére hogy csípje és fájjon...de elötte mondtam neki hogy "na hozom a pálcát" aztán mikor késöbb már értette ahogy kimondtam ezt mondatot nyugodtabb lett...így ,elértem azt hogy normálisan játszon.
2009. aug. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen az eddigi válaszokat. el vagyok keseredve, mert hol van az a kis tündér, akihez felkeltem éjszaka szinte kétóránként?! bent aludt a folyosón, nem a szobába, hanem külön. az ölembe mászott. nyalogatott. NEm tetszik neki valami, azt látom rajta.. nyüszög néha, nem találja a helyét, pedig lassan három hete nálunk van. nyarcibáláson kívül nem kapott más fenyítést. ÉS ha megcibáltam, akkor a kocsi alá fut. minhta elbújna... mert ugye meg lett fenyítve... azt akarom, hogy barátok legyünk. engem szeressen a legjobbán, mert én leszek a gazdija... vagyis vagyok. igen ezzel tisztában vagyok. Eddig engem nem próbálgatotott. hjaaaaj mi lesz így?!
2009. aug. 17. 20:40
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha 3 hete nálatok van, akkor sajnos 6 hetesen hoztátok el. Akkor még éppenhogy kibújtak a fogai, kellett volna még neki legalább két hét, hogy a tesóival egymást és az anyjukat harapdálják, játsszanak és megtanulják, hogy mit szabad és mit nem. Mivel őt még valószínűleg nem harapta meg komolyabban senki, ezért az is benne lehet a pakliban, hogy gőze sincs róla, hogy ez Neked fáj. Hamár a szocializációnak ez a szakasza kimaradt az életéből, nyugodtan megharaphatod Te is, hogy érezze miről van szó! És amint megkapta az oltásait, menjetek vele más kutyák közé, hogy megtanuljon kutyául viselkedni!
2009. aug. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszadónak: Nagyon köszönöm, igazad van, 6 hetesen hoztuk el... Nagyon köszönöm, ez nagyon hasznos volt!! Hát akkor harapdálásra fel:) Csak kicsit szőrösebb mint mi:):):) Már alig várom, hogy elgyepálja egy kutya:) Jaj nagyon szeretem azt a kis szarost, de azért eléggé fájdalmasan játszik.. Akkor gondolom a grabanc cibálás nem elég, vagyis kell, hogy fájdalom érje.. nagyon köszönöm:)
2009. aug. 18. 07:37
 7/7 anonim válasza:

Szió


A mi kutyusunk is nagyon-nagyon durván játszott kiskorába, aztán a párom játszás közben a hátára fektetete,és ugy tartotta kb 1 percig, míg már megadta magát a kutyus!Mint amikor 2 kutyus játszik, és az egyik felül van, ezt is ugy kell elképzelni!Azóta a páromat tartja falkavezérnek, rám meg egyáltalán nem hallgat:)!De hatásos volt, mert jóval finomabban játszott már utána, most meg már 2 éves,és semmi gond nincs vele!Ugyhogy ezt merem tanácsolni, nálunk ez vált be!

2009. aug. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!