Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyáknak milyen az idő...

A kutyáknak milyen az idő érzékük?

Figyelt kérdés
Történetesen arra gondolok, hogy a munkámból adódóan van mikor délelőtt, van hogy délután tudok vele foglalkozni. ( kinti kutya ) A másik, hogy az időm sem egyforma, egyszer 2-3 óra aktív foglalkozás ( séta, futás, feladatok megoldása a kertben ), máskor akár 4-5 órát is el tudok vele tölteni, de ilyenkor több az "üres járat". Hogy éli meg ezeket a különbségeket?
2012. nov. 28. 18:02
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
Fel sem veszi, a természetben sincs napirend, akkor vadászik, amikor préda van, akkor iszik, ha vízhez ér, akkor verekszik, ha megtámadják.
2012. nov. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%
Az a lényeg, hogy mindig foglalkozz vele. Bár az én kutyáim minden nap ebéd után ott állnak az ajtóban, mert olyankor szoktunk sétálni.(mindketten kinti kutyák.) Sőt a vizslám glaukómás. 5 féle szemcseppet kap negyed óránként reggel, délben és este. Ha elkezdem a cseppentést pontosan negyed óránként nyüszög az ajtóban. Nem tudom ez miért van, időérzék, vagy ösztön?
2012. nov. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%

Volt is a Family guyban Briantől egy jó szöveg, csak nem találom meg de valahogy így hangzott:

Ha elmész itthonról úgy érzem egy örökkévalóság mire hazaérsz, de amikor belépsz az ajtón el is felejtem hogy elmentél annyira örülök hogy itt vagy :)

2012. nov. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ha nem is pontos (nem tudom ), de nagyon igazi és szép-köszi!
2012. nov. 28. 19:28
 5/6 anonim ***** válasza:
76%
Időérzékük az van, de nem nézik az órát, csak ha arra vannak szoktatva. Ha például minden nap azonos időben kap enni a kutya, öt perccel előtte már a táljánál fog toporogni, vagy a te arcodban, hogy el ne felejtsd, hogy kaja van (óraátállsításnál meg meg fog zavarodni, vagy ha moziba mész, és késik az etetés), de ha mindig máskor kapja meg, ez teljesen elmarad. Én ezért nem is szoktattam soha egy kutyámat se semmilyen fix időponthoz, mert én képtelen vagyok napirendet tartani, akkor ő meg ne szívjon vele.
2012. nov. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem is rögtön a Brian-es rész jutott eszembe:))

De akkor az megmagyarázhatatlan, hogy este 9-kor pontban miért ül le a kutyám a táljához, és onnan néz rám...:)))

2012. nov. 29. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!