Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes internetről venni kutyát?

Érdemes internetről venni kutyát?

Figyelt kérdés
Csivavát szeretné. Láttam a neten egy nagyon szép kiskutyát, nem tenyészeti, de mindene megvan ami egy kenneli kutyának (törzskönyv, oltások, féregtelenítés, és elmúlt 6 hetes)Érdemes megvenni?
2012. dec. 5. 14:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Interneten keresni lehet. De kutyát venni csak személyesen szabad. El kell menni. Megnézni a helyet, szülőket, stb. Beszélgetni az eladóval.
2012. dec. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Első kommentelő, persze ezek mellet gondoltam én is.
2012. dec. 5. 15:04
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

Ha van tk-e, akkor "tenyésztőtől" származik, bár tenyésztő 8 hetes kor alatt nem ad el kölyköt.


Sokan interneten érdeklődnek, de mielőtt kifizetnék a kutyát, elmennek megnézni személyesen, beszélnek a tenyésztővel, felteszik a kérdéseiket, stb.


Ha biztosra akarsz menni, írjatok adásvételi szerződést, amiben garanciát vállal örökletes betegségekre. Ez megszokott dolog, főleg egy olyan "kockázatos" fajtánál, mint a csivava.


Menj el, nézd meg a tenyésztő kutyát, a helyet, ahol tartja őket. Kérded meg, hogy milyen egészségügyi eredményei vannak a szülőknek, milyen egészségügyi garanciát vállal az általa eladott kölyköknél. Mit lehet tudni a tőle származó kutyákról (egy lelkiismeretes tenyésztő számon tarja, hogy melyik alomból, melyik párosításból születtek egészséges, szép kölykök, és melyik tenyészkutyáját kell kivonni tenyésztésből, mert utódai között beteg egyedek is vannak.


Ez kicsit összetettebb dolog annál, hogy internet alapján vegyél kölyköt, ezért én ajánlanám a személyes kontaktot. És egy tenyésztő ehhez ragaszkodik is.


Légy körültekintő, és ne azért vedd meg, mert aranyos, hanem azért, mert úgy gondolod igazi társad lehet a következő 12-14 évre.

2012. dec. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha tenyésztőtől van, akkor 8 hetes kor előtt nem adja oda és akkor is csak személyesen, egy kis "szellemi útravaló" társaságában. A legtöbben szeretnek személyesen is találkozni a vevővel még mielőtt elvinné a kutyát, mert ha nem szimpatikus a vevő, akkor nem adják oda. Tehát ez már 2 személyes találka. Amúgy keresgélni, érdeklődni, tervezgetni lehet a net alapján is természetesen. Ez a legegyszerűbb és így több lehetőséget át tudsz gondolni.
2012. dec. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha viszont csak hirdetéseket nézel magán emberektől ők eléggé megbízhatatlanok. Pl: én is most vettem kutyát, de sok emberrel találkoztam, olyan is volt hogy elindultam Budaörsre hozzáteszem hogy nekem az 2 óra út, és már majdnem ott voltam mikor felhív a kedves eladó hogy ne induljak el mert eladta.! Tehát légy résen és stoppold le és ha nem megbízható a telefonban akkor hagyd a fenébe akármilyen szép is a kutya.!
2012. dec. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha törzskönyves akkor nem kapod meg "olcsón", ha mégis akkor ott valami hiba van a dologban. Sok a szaporító sajnos!

Ha nem ragaszkodsz hozzá, hogy tk-s legyen, akkor itt

nézz szét: [link]


Itt pedig aranyos csivava keverékek várnak gazdira:

[link]

2012. dec. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!