Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vághatom házilag a yorki...

Vághatom házilag a yorki kutyusom "haját" (szőr)?

Figyelt kérdés
Csak hobbiból tartom őt, nem viszem kiállításokra, ezért is kérdezem :)
2012. dec. 5. 16:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%

Mi is magunknak nyírtuk otthon a spánielt.

Először nagyon csúnya lett szegénykém, de szépen lassan belejöttünk.

Azóta anyám vett neki valahol kutyaszőr nyíró gépet is.

Szerintem nyírjad ha akarod.

2012. dec. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
59%
Persze, miért ne vághatnád? Mi is itthon nyírjuk birkanyíró ollóval a pulikutyánkat. Ha túl hússzú, nyugodtan vághatsz belőle.
2012. dec. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
10%
És az ilyenekből lesznek az olyan kinézetű kutyák, akiket körberöhögnek az utcán...Hallottál már arról, h a kutyakozmetika egy SZAKMA??????
2012. dec. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%

Érdekes, hogy te hallottál a kutyakozmetikáról, mint szakmáról. Mert szerintem az kutyakozmetikus.

Amúgy nem tudom miért fáj neked, hogy egy hobbi kutyát házilag nyírnak. Főleg, hogy lehet keret sem lenne a kozmetikusra.

2012. dec. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%
Semmi baja nem lesz a kutyának , lehet nem lesz eleinte olyan szép de idővel bele lehet jönni. Sokszor a kozmetikusok sem csinálják meg normálisan a yorkit( tisztelet a kivételnek )
2012. dec. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
39%
Persze,nyugodtan és aki maga vágja a kutyája szőrét egyáltalán nem biztos hogy csúnya lesz és körbe röhögik!
2012. dec. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%

1) Ha tudod, hogy szőr, miért hajazod le?

2) Miért ne vághatnád? Nem fog kihullani tőle. Viszont először mindenképpen azt javaslom, hogy vidd kozmetikushoz, nézd meg, hogyan csinálja, aztán ha tudod reprodukálni, akkor jó, ha nem, marad a kozmetikus, vagy a ronda kutya.

2012. dec. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
70%
Házilag nem hiszem hogy mindenki tudja hogy pl: a kutya füléből és körülötte nem olyan egyszerű lenyírni szerintem ha tényleg így akarod csinálni akkor nagyon jól olvass utána!!!
2012. dec. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Eslső vagyok.

Nekünk anyám a spanit eleinte hordta kutya kozmetikushoz. Egyszer úgy nyírták meg szegényt mint egy uszkárt. Na akkor még mi mi is körbe röhögtük szegénykét. A másik kozmetikus szépen megcsinálta. Csak azt meg nem bírtuk pénztárcával.

Akkor kezdtük el házilag nyírni. Nem nagy kunszt. Eleinte kisebesedett az ember keze az ollótól.

Én még csúnyán nyírom. De anyám 1,5 év alatt annyira vérprofi lett, hogy sokan meg is kérdezték, kihez hordjanyiratni a kutyát. Nem is hitték el amikor elmondta, h ő vágja a szőrét.


Egyébként a fejecskéjén lévő szőrt mi is "hajnak" nevezzük. :-)

2012. dec. 6. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is lehet. Nekem a bnőm kozmetikus, és nagyon jó áron dolgozik, különben én sem vinném. Nem egyszerű lenyírni, meg sokáig is tart, de nyugodtan megpróbálhatod. Ha csúnya lesz, hamar visszanő a szőre úgyis, és akkor legfeljebb elviszed kozmihoz.
2012. dec. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!