Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a lyme kór első tünete?

Mi a lyme kór első tünete?

Figyelt kérdés
Kutyámat megcsípte egy kullancs, még nem szívott vért, egyből kiszedtem. Utána bepirosodott a bőre eléggé, 5 cm sugaró körben kb és nagyon viszketett. Már enyhül. Ez utalhat lyme kórra? Egy 2,5 hónapos vizsláról van szó, tehát a bőre is nagyon vékony, lehet hogy ettől érzékenyebb is. Szombaton advantix cseppet is kapott, de mégis benne volt a kullancs... Tud vki segíteni?
2009. aug. 19. 17:12
 1/8 anonim ***** válasza:

A lyme kór foltja nem viszket és nem csökken, hanem nő. Figyeld még egy napot, ha nem tűnik el, akkor doki.

(A lyme kórt a kutyák szőre miatt nehezebb észrevenni, ezért érdemes oltatni ellene a kutyát.)

2009. aug. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Pff, ha vmi furcsát tapasztalsz szólj apádnak azt lője agyon, mivel ragályos a kór
2009. aug. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%

A csípés környékén erős pirosodás a jellemző.Enyhülhet,ha a csípés megtörtént,akkor is...Amint a kutyádon érzed,hogy bágyadt,rosszkedvű és nem akar sétálni,AZONNAL VIDD EL ORVOSHOZ!!!!!

Én már kétszer végig csináltam az enyémmel...az első csípésnél épp,hogy megmentettem!Már tiszta vért pisilt.

Mi is használjuk az advantixot.

Vigyázz Rá nagyon.

2009. aug. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Még annyi,hogy nem is biztos,hogy lyme kór,hanem babesia is lehet,ami a kullancsfertőzés nagyobbik veszélye...
2009. aug. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

17:36

A kutyád nem Lyme-os volt, hanem babéziás, a kettő két különböző betegség.

A lyme-kór nem feltétlenül azonnal jelentkezik, hetek, hónapok múlva is megjelenhet. Legtöbb esetben gyógyítható, néha egész életen át tartó gyógyszeres kezelés szükséges.

A babézia eleinte levertséggel, bágyadtsággal étvágytalansággal jár. A szem fehérjéje elsárgul, az ínyből kimegy a vér, a kevésbé szőrös hajlatokban látszik, hogy a bőr vértelen. Utolsó stádium a véres vizelet (a babesiosis a vörösvértesteket pusztítja, a véres vizeletben a halott vörösvérsejtek jelennek meg), ilyenkor már nagyon végét járja a szerencsétlen kutty.

Ha kutyát megcsípte a kullancs, és utána bágyadt, levert, esetleg sárgul, azonnal orvoshoz kell vinni, mert fél óra is számíthat, annyira gyorsan dolgozik az élősködő (imizol+vas).

[link]


Úgy látszik, a kutyádnak nem jó az Advantix, próbáljatok ki más fajtát. Kiltix, Frontline, esetleg Scalibor vagy Bolfo. Nagyon kutyafüggő, hogy melyik szer védi meg.

Remélem, nem lesz semmi baj!

2009. aug. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A Lyme kór nagy dózisú, hosszú ideig tartó antibiotikumos kezeléssel gyógyítható. Már én is túl vagyok rajta és a kutyám is. Én 40 napig szedtem napi két tabletta Doxycyclint, szóval tényleg lórugós adag kell belőle.
2009. aug. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat! Teljesen elmúlt a pirosság, a kutya meg élénk. Figyelni fogom természetesen, ezek látványos tünetek. Remélem nem lesz baj.
2009. aug. 20. 08:18
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt kéne lelőni, aki ilyen baromságokat ír!!!!!!!
2009. nov. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!