Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák (ha az esetleges...

Bettus99 kérdése:

A kutyák (ha az esetleges párzás nem tüzelési időszakban történt) szoktak vehesség ideje alatt tüzelni?

Figyelt kérdés
Van egy spánielem, augusztusban múlt 1 éves.Pár hete átszökött a szomszéd kan kutyához párszor,de nem tüzet akkor éppen.Reménykedtem benne,hogy nem történt semmi,úgy voltam vele,hogy idővel úgyis kiderül.Pár napja vettem észre,hogy elkezdett tüzelni.Azt viszont nem tudom,hogy ha esetleg akkori "szomszédolás" miatt most vemhes akkor is tüzelhet?

2012. dec. 8. 06:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert te,ha elmész haverkodni,bulizni,terhesen mész haza?A kutyusnak is jár egy kis szórakozás,futkározás,mivel fajtárs ezért igényli is.
2012. dec. 8. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor lehet vemhes a kutya, ha tüzel, szóval ha most tüzel, akkor pár hete nem tüzelhetett, ergo nem vemhes. Vigyázzatok rá nagyon, nehogy megint átszökjön.
2012. dec. 8. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Most kezdett el tüzelni, és most tessék odafigyelni, mert ha ebben az időben szökik át, vagy a szomszéd kutya látogatja meg, akkor garantált a vemhesség.
2012. dec. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ivartalanításra nem gondoltál? Az én spánielem még régen emlőrákban és szövődményeiben pusztult el. Hiába műtötték meg. Akkoriban sajnos nem tudtam, hogy megelőzhető lett volna.

Ha ivartalaníttatod, bármikor átmehet játszani a másik kutyához.

2012. dec. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem vemhes a kutyád.


Off: Bocsi, de az előző válaszra szeretnék reagálni: Ez hülyeség, hogy ivartalanítás után nem lehet emlő daganata, max csökkenti az esélyét. A mi spánielünk 7 évesen lett ivartalanítva. Rá 3 év múlva lett emlő daganata. Kiműtettük. Egy évig nem volt semmi baja. Utána 3 nap alatt olyan nagyra nőtt vissza, hogy kifakadt, és kénytelenek voltunk elaltatni.

2012. dec. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a 7 éves korban történő ivartalanítás már nem csökkenti le annyira az emlődaganat veszélyét, mintha korábban, kb 1 éves korban lett volna ivartalanítva, főleg ha kölykei is voltak előtte. Viszont a méhgyulladás így is megelőzhető.
2012. dec. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
48%

"Viszont a méhgyulladás így is megelőzhető."



Nem megelőzhető, hanem ami nincs, az nem tud begyulladni:))))

2012. dec. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nyilvánvaló :)
2012. dec. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A mi kutyánk, akkor 7 évesen ki lett ivartalanítva a daganat után, az orvos javaslatára, ha már műtik, azt is vegyék ki.

De 7 évesen már nem sok értelme van, ivarérés előtt a legjobb. De neten minden fent van, vagy állatorvos megmondja, nem a szomszédra kell hallgatni.

2012. dec. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szintén off: helyesbítenék, mert értelme van, csak a megelőzésben már nem sok.
2012. dec. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!