Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a különbség a Golden...

Mi a különbség a Golden Retriever és a Labrador között?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy mindkettő nagyon családbarát, de mik a különbségek. Külső-belső is érdekel.
2009. aug. 21. 19:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A golden hosszú szőrű és csak egy színben létezik (legfeljebb árnyalatokban változhat)

A labi rövidszőrű és lehet fekete, sárga, barna is.

2009. aug. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%

Golden retiever:

[link]

Labrador:

[link]

Nekem labradorom van, merem ajánlani! A legjobb fajta! :) Imádja az egész család, mindenkivel kivétel nélkül kedves, könnyen nevelhető, tanulékony, okos kutya. Nekem fekete van. Ha érdekelnek róla képek, itt megnézheted:

[link]

2009. aug. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem goldenem van, csak ajánlani tudom, mert fantasztikus kutyák. A labik könnyebben elhízhatnak, erre nagyon kell figyelni, meg alapból valamivel nagyobb testűek, erősebbek a goldeneknél.
2009. aug. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A különbség a formában és a "jellemben" van. Amiért külön fajtaként tenyésztik a kettőt! Ami közös, hogy azért mindkét fajta vadász kutya,munkakutya határozott feladattal. Ehhez passzoló képességekkel.
2009. aug. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A labik talán kicsit jobban "pörögnek" (már amennyire egy retrieverről lehet ilyet mondani), a goldenek nyugodtabbak - általában. Elhízásra mindkettő hajlamos, de nem is értem, miért csinálnak ebből problémát az emberek: amint elkezd hízni a kutya, csökkenteni kell az adagját, ha fogyni kezd, akkor növelni, így mindig meg lehet tartani a normális súlyát és alakját.


Kinézetre: a golden színe a krémfehértől az egész vörösig terjedhet, hosszabb szőre van, míg a labi fekete, barna és sárga is lehet, és rövid, jól kezelhető szőre van (értsd: nem ragad bele minden szirszar, bogáncs meg hasonlók). Persze rengeteg apró különbség van még (különben lehetnének egyetlen fajta hosszú- és rövidszőrű változatai is), de egy átlagember ennyit lát belőlük.


Szóval egetrengető különbségek nincsenek, inkább a szimpátia szokott dönteni kettejük között. Talán még annyi, hogy a labi nincs annyira túltenyésztve, de persze normális tenyésztőnél beszerezve egyikkel sincs gond. Apropó, megkérdezhetsz néhány tenyésztőt is, ők biztosan jobban érzik a különséget, mint bárki, aki csak egy-egy ilyen kutyát tart.

2009. aug. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
53%
A Golden-retriver szőre hosszab,és csak a "zsemle" szín árnyalataiban van.Amúgy nekem 4 nap múlva lesz fekete Labrador kutyám :)
2009. aug. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
goldi 1 színben, állítólag inteligensebb(a kolumbia egyetem kutatása szerint)hosszabb a szőre
2010. máj. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!