Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi igaz? (westie)

Mi igaz? (westie)

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy a westie érzékeny a szójatartalomra, és, hogy csak prémiumkajákat szabad adni neki, nem szabad tejet, és hetente egyszer ACTIVIA JUGHUTOT kell neki adni. Ez igaz? Leesz valami baja, ha nem kap?(vagy, ha mást?)

2012. dec. 17. 14:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudok ilyesmiről, és nem is hiszem, hogy egy normális (nem szaporított westie-nek ilyen extra igényei lennének.


De nincs ilyen fajta kutyám, szóval javítson ki valaki, ha tévedek!


Minden esetre biológiailag elég nehéz elhinnem, hogy a kutya fajon belül csak a westiek mind ennyire mások lennének. (De lehet, ahogy fajtajelleg, hogy a ráncos kutyák redői begombásodhatnak, a westiek emésztőrendszere esetleg érzékenyebb?... de ezt sem hiszem, ha jól tudom(?), mintha patkányvadászatra használták volna őket. vagy az a yorkie? na, nem akarok hülyeséget mondani.)

2012. dec. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A "gondos" tenyésztésnek hála, egyre többre jellemző az érzékenység. A szerencsés westie tulaj viszont nem találkozik ilyen gondokkal.

A génkezelt szóját pedig a legtöbb kutya nem tolerálja. Ahogy az ember sem.

2012. dec. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem westie-m van és én egyáltalán nem tapasztaltam hogy bármire is érzékeny lenne...nem prémiumtápot kap mert az egy kicsit drága lenne így hogy suliba járok még...sokminden megeszik és semmi baja :D
2012. dec. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

OFF:


Gyakorlatilag minden nemesített növényünk és állatunk génkezelt.

Mesterségesen hoztuk létre őket.

A rizst, a krumplit, a kukoricát, a húsos disznót, a nagy tejhozamú tehenet, stb...


A génkezelés egy zseniális találmány, ezt a folyamatot pontosítja, és évszázadokról/ezredekről napokra rövidíti.

Ráadásul mivel irányított, nem változnak vele más gének...


Egy magyar id.óta viszont, amikor feltalálták a módszert, egy be sem fejezett kísérletet befejezettként hozott napvilágra, és azt állította, hogy az egerek, akik génkezelt kaját kaptak, mind meghaltak, daganatosak lettek, stb...

Ezt azóta sem tudta senki bizonyítani...

Egyetlen génkezelt gyógyszer van, a sarlósejtes vérszegényeknek, ami mellékhatásokat vált ki. A cukorbetegek viszont ma már csak génkezelt inzulint kapnak, és semmi bajuk.

Nem is tudunk róla, annyi génkezelt cuccot eszünk igazából.

Mégsincs semmi bajunk.


A gond nem a génkezelt ételekkel van, hanem a vegyszerekkel, amiket beviszünk a szervezetünkbe - akár génkezelt a termék, akár nem.


mellesleg ha valami veszélyes, akkor az a nem génkezelt zöldségek előállítása.

Ezeket mutagén sugárzásnak teszik ki, a génmutáció teljesen esetleges.

Keletkezik ilyen is, olyan is.

Aztán ezekből válogatják ki a megfelelőket - anélkül, hogy tudnák, milyen más gének módosultak az adott termékben.


Egyébként meg attól még, hogy egy gén mutálódott, tök mindegy, hány sejtmagot eszel meg, ha csak nem valami fertőző, extra ellenálló dologról van szó -, a szervezeted úgyis alkotóelemeire bontja, és abból rakja össze a saját anyagait...

De ennek akkor már semmi köze a bevitt génhez...


Azok az anyagok pedig, amikből a gének lesznek, így is, úgy is bekerülnének a szervezetedbe, nem keletkeznek áj anyagok.

2012. dec. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ui.: persze a génkezelés technikáján még lehet finomítani, játszani vele, mert arra pl. még nem tudják a magyarázatot, miért nem működik a sarlósejteseknél úgy a gyógyszer...


De ahogy rájöttek, hogy a molekuláknak van kiralitása, valószínűleg itt is valami ilyesmi lesz a háttérben.

Ha megfejtjük, már ezzel sem lesz probléma.

2012. dec. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem westiem van, valóban sok közöttük a táplálék allergiás, de ha jó helyről, tenyésztőtől veszed, kisebb rá az esély. Én erről sajnos csak utólag értesültem, szaporítótól vettem westiet, allergiás a csirkehúsra. Kiütéses lesz tőle a bőre és csupaszra vakarja magát, így hypoallergén, csirkementes tápot eszik. A westie egyéb nyavalyákra is hajlamos, más különböző allergiákra, fülgyulladásra, stb. Tejet semmilyen kutyának nem ajánlott adni. Joghurtot adni is hülyeség, az állatorvos mondta, hogy nekik teljesen más az emésztésük mint a miénk, semmi hasznos nincs számukra a joghurtban.
2012. dec. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

mondjuk ezt a joghurtosat nem tudom megerősíteni, - mármint amit az utolsó írt róla -, nekünk az állatorvos egy bélgyulladáskor kifejezetten ajánlotta, hogy a rizses-répás-csirkemelles-almás keverékhez adja joghurtot is...

a fermentált tejtermékekkel nincs semmi baj, csak a tejcukrot nem tudják lebontani, és azért f.snak...

2012. dec. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Zöld kéz :D
2012. dec. 18. 20:36
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is prémiummal etetem és gyöny9rű tőle a kutyus megére nem hetente de ha én eszem akkor a tetejéről lenyalja meg kap egy kicsit az enyémből. Semmi baja nem lesz ha nem kap, de jó neki
2013. jan. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!