Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány hetesen kapja az első...

Hány hetesen kapja az első oltást a kutyus?

Figyelt kérdés
Ha pl. 7 hetes és még nem kapott oltást, akkor ha nem kap el semmit, és csak 7 -8 hetesen kapja az első oltását, nem lesz gond?
2012. dec. 23. 18:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
6 hetesen kellene, kellett volna az elsőt kapnia, 8 hetesen már a másodikon van a sor. Egy-két hét késés persze nem a világ vége, de természetesen ennyi idővel tovább is kell a fertőzések miatt sokkal jobban vigyázni a kölyökre.
2012. dec. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem tudom, kapott-e oltást. Keverék kutyus és egy tünemény, ajándékba vihető és most 7 hetes. Csak amiatt izgulok, hogy mire ide kerül, már a 2. oltást kéne kapja....
2012. dec. 23. 19:02
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha nincs oltási könyve, akkor oltást sem kapott. Azt nem osztogatják csak úgy az orvosok, szerencsére.
2012. dec. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
De remélem chip lesz benne! Ha nem, kérlek jelentsd fel azt a mocskos szaporítót.
2012. dec. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
MÉG NEM HOZTAM EL A KUTYÁT!!! Viszont én oltást és chipet is adatok neki, természetesen... sőt, ivartalanítani is fogom, mint a másik kutyámat.
2012. dec. 23. 19:09
 6/14 anonim ***** válasza:
De a szaporítónak a kötelessége chipet tetetnie belé! Ez nem a te dolgod. Törvény előírja, hogy kutya csak úgy cserélhet gazdát, ha chipezve van. És az első oltást is a szaporítónak kell beadatnia, ahogy féregtelenítenie is neki kell a kutyát, amíg nála van. Jól látszódik, hogy az az utolsó mocsok minél kevesebb pénzből akarja megúszni az egészet a kölykök (és gondolom a saját kutyája) kárán. Nem elég, hogy felelőtlenül tart kutyát és tovább növeli az amúgy is elviselhetetlenül magas menhelyi, gyepis és kóbor kutyák számát.
2012. dec. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Én értem, de mint írtam, NEM TUDOM, hogy be van-e oltva, van-e féregtelenítve és van-e chipje. MÉg nem kérdeztem rá. Értitek? Még csak a kutyust néztük ki. De amúgy a chip nem csak januártól kötelező???
2012. dec. 23. 19:30
 8/14 anonim ***** válasza:
Januártól kötelező minden kutyának. De már több, mint egy éve törvény szól arról, hogy chip nélkül tilos kutyát eladni, elajándékozni, örökbe adni, stb.
2012. dec. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Aha, én nem tudom, mert a saját kutyámat már chippel együtt kaptam a tenyésztőtől. De ez a kutyus fogalmam nincs, mit kapott. Ha elérem a gazdiját, kikérdezem.
2012. dec. 23. 19:39
 10/14 anonim ***** válasza:

Ha keverék és ingyen elvihető akkor nagy valószínűséggel az anyja tulajdonosai igyekeztek a minimálisra csökkenteni a költségeket, azaz semmit nem kapott.

Az első dolgod legyen a külső, belső parazitamentesítés és az oltás.

2012. dec. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!