Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csirke farhátból, nyakból...

Csirke farhátból, nyakból mennyit szoktatok adni? Rizzsel?

Figyelt kérdés
35 kg-os kutyának mennyit adjak 1 étkezésre?
2012. dec. 27. 19:43
 1/5 anonim ***** válasza:
78%

Én úgy szoktam, hogy megfőzök 2 ilyen darabot, (ezt a far-hátat vagy mit), és a levébe még kifőzök rizst (kb. 2 maroknyival), meg krumplit, répát, borsót, stb zöldségeket.

De nekem 43 kg-os a kutya.

2012. dec. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem a kutya tömegétől függ, hogy mennyit kell neki adni.

Pl. egy 60kg-os kaukázusi vagy komondor fele, vagy majdnem harmad annyit eszik mint egy 60kg-os masztiff.

2012. dec. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

farhátat vagy nyakat max mutatóba kap, azokon semmi tápanyag nincs. zsiradékként kell rá tekinteni, nem fehérjeként.

adj neki valami normálisabb húsfélét is, vagy vegyél valamilyen felső-középkategóriás tápot, azzal is jobban jár az állat.

egyébként az összerakott étel aránya ahogy írta is az előző erősen függ a kutya fajtájával adódó tápanyag-hasznosító képességétől, de még azon túl a napi aktivitásától is. jellemzően a nomád körülmények között kialakult kutyafajták (mint amilyen a kaukázusi vagy a husky) méretükhöz képest meglepően kevés élelemmel is beérik, ám az adott kutyának is több ételre van szüksége ha aktív munkát végez, vagy éppen növésben van.

tehát a kérdés összetettebb annál, mint hogy hány darab farhátat főzz. ajánlom egyébként a különböző nyesedékeket, már webáruházban is láttam rendelhető nyúlhúst, vadat, elérhető áron. ha azt keversz farháttal, és némi zöldséggel akkor sokkal jobb vacsit tudsz a kutya elé adni, mintha csak a zsíros-csontos cuccot adnád neki.

itt egy egész jó cikk erről: [link]

2012. dec. 28. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez egyáltalán nem így van. Tele van tápanyaggal. A kutyának a zsír olyan, mint az embernek a szénhidrát. Ebből nyeri ki a legtöbb energiát. Vannak, akik pont emiatt nem etetnek csirkével, mert zsíros, emiatt ha valaki túl sokat ad még fel is hízlalja a kutyáját.
2012. dec. 28. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

elfelejtettem írni, hogy kertben élő, növendék kutyáról van szó.

közép kategóriás tápot eszik, a farhátat csak estére kapja kiegészítésként, ha hűvösebb az idő.

gondoltam a komfortérzetén javít.

2012. dec. 28. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!