Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát riasztásra/jelzésre be...

Kutyát riasztásra/jelzésre be lehet tanítani?

Figyelt kérdés

Van egy fél éves schnauzerem, aki az égvilágon semmire nem jelez, holott elvileg jó jelzőkutyának kéne lennie. (törpe) Kopognak az ajtón, és van, hogy fel se néz. (a hallása jó, az biztos)

Mivel rengeteg a betörés a környéken, értékelni tudnám, ha jelezne, ha mondjuk kapirgálnak éjszaka valamelyik ajtón.

Reménytelen eset, vagy kutyasuliban, vagy valahogy be lehetne tanítani?



2012. dec. 28. 20:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát ez általában ösztönszintű dolog, a jelzés módján lehet változtatni képzéssel, de az intenzitásán nem sokat. Ha neki nincs ingere jelezni, akkor nem fog. De azért ő kicsi még fél évesen, várd ki, amíg benő a feje lágya.
2012. dec. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az ilyesmi ösztön. A fél éves kutya meg még kicsi, lehet hogy nála csak később alakul ki, amikor majd jobban őrzi területét is.
2012. dec. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Ettől félek én is, mert oké, hogy kedvencnek vettük, de a jelzőérték is sokat dobott a kutyatartás mellett, most van egy aranyos, de teljességgel haszontalan kis szőrmókunk:)

Még reménykedek a teljes ivarérettség elérésében, hátha előhoz valami kis őrző-ösztönt belőle....

2012. dec. 28. 20:42
 4/12 anonim ***** válasza:

erre csak annyit mondok, hogy az én kutyám a legjámborabb a világon, soha senkit nem tudna bántani, jó, persze megugatja azokat akik nem szimpatikusak és a kapun kívül vannak, de egyébként roppant barátságos, most 8 éves, észre vettem, hogy ha este, sötétedés után jövök haza, de ő nincs a kapu közelében, és észre veszi, hogy jött valaki, nem ismer fel hátulról, elkezd lopakodni

már nem egyszer történt ez, úgyhogy erre majd később oda kell figyelnünk, ha idősödik

ezzel csak azt akartam mondani, hogyha valami idegen, rosszindulatú ember közelítene, azt tuti jelezni fogja, illetve még komolyodnia kell, még kis hebrencs :)

2012. dec. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy hülyeség, olyasmire gondoltam,hogy például számára ismeretlen ember jól megzörgeti az ajtót és berongyol, és jól megijeszti a kutyát, aki ennek hatására legközelebb már szól - de lehet, hogy idióta ötlet...:)
2012. dec. 28. 20:50
 6/12 anonim ***** válasza:
Az én boxer kutyám 9-10- hetesen már jelzett',morgott,ugatott a zajra,nagyhangú,hirtelen közeledő idegenre. A staffunk 8-hónaposan tanulta el a boxertől a házőrzés csínját-bínját,addig mindenkinek csóválta a farkát vagy elvolt egy csonttal a fa alatt.Most 4-évesen rendesen elvégzi házőrző feladatait.De a kutyasuliban ezeket ellesheti majd az idősebb kutyáktól.
2012. dec. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hát fél évesen meg ne ijesszétek,többet ártotok vele.Türelem...házőrzőt terem:)
2012. dec. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Rettentő idióta dolog, ilyen hülyeség eszedbe se jusson, ha a következő években majd nem terápiára akarsz vele járni, hogy ne legyen agresszív bizonyos helyzetekben.
2012. dec. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Hovarju ***** válasza:

Az ijesztgetést én sem ajánlom. Többet árt, mint használ. Gondolom nem az a cél, hogy megbízhatatlan, félős kutyát nevelj belőle.

Még nagyon kölyök, ne aggódj, elő fog belőle jönni a védelmező ösztön.

Ha megteheted, azért vidd suliba, remek szórakozás mindkettőtöknek és nagyon sokat tanulhattok.

2012. dec. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Oké, nem fogjuk megijeszteni:) annyira nem gondolkoztam el rajta, csak felmerült bennem.

Marad tavasszal a kutyasuli, hátha felkeltik ott a védelmező ösztönt.

Amúgy bátor kis kutya, a legnagyobb kutyáktól sem fél, még ha rálépnek futkározás közben, akkor is megy utána hozzájuk, azért fura csak ez a nem jelzés nekem, mert a korábbi snacim (már öreg volt, és már nincs köztünk sajnos:( ) kb. akkor elkezdett már jelezni a kinti mozgolódásra, amikor hozzánk került, legalábbis 1-2 héten belül, az biztos. Akkor volt kb. 8 hetes.


Még az jutott eszembe, hogy vajon megtanulná-e a jelzést másik kutyától, ha mondjuk pár hétre áthoznám a tesóm kutyáját vajon, az jelez mindenre.


Köszi a válaszokat mindenkinek!

2012. dec. 28. 21:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!