Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS tüzijátékos kérdés?

SOS tüzijátékos kérdés?

Figyelt kérdés

Már tegnap óta beindultak a környéken a petárdák és a tüzijátékok. A kutyám kerti kutya, nem engedjük be a lakásba, mert nem akarom hogy azt higgye szabad bent lennie. Viszont most fél kint. Egy két éves német juhász.


Az előbb bent volt fél órára, de nekem úgy tünt hogy feszélyezi magát itt bent. Pedig simogattam és kedvesen beszéltem hozzá.

Az előbb kiengedtem és félt nagyon.


Szerintetek ha a tüzijátékok alkalmával beengedem a lakásba nem fogja elkapatni magát?


2012. dec. 30. 18:09
 1/6 anonim ***** válasza:
49%

Nem fogja.

Vagy megkötöd vagy bezárod pincébe vagy valahova és akkor nem fog elmenni. Évi egy éjszakát kibír bent. Okos állat, attól, hogy egyszer beengedted, még nem fog beszokni.

2012. dec. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarod, hogy félelmében világgá menjen, akkor jobb ha beengeded. Csinálj neki benn egy kis sarkot ahová lefekhet.
2012. dec. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Nekünk az előszobába szokott bejönni :)
2012. dec. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%
Valami helyet csinálj neki bent tegyél el mindent nehogy kárt tegyen valamibe. Mi a műhelybe szoktuk beengedni a spánielünket, kinti kutya, igaz van külön ólja zárt és fedett hely de onnan kitud menni mert van neki egy csapóajtó ahol kifér. A német juhászunkkal nincs ilyen gond ő nagyban letojja mi megy kint. Bár akkor a hátsókertbe zárjuk a biztonságkedvéért mert ha elöl van akkor nehogy bedobjanak hozzá petárdát vagy a részeg tizenévesek ne hergeljék fel mert eléggé harapós egy kutya.
2012. dec. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 KutyaDuma ***** válasza:

KutyaDuma válasza:


A legjobb, ha most hozzászoktatod. A kutya az ember reakcióit figyelni ismeretlen helyzetben. Tehát ha te aggódsz akkor ő is aggódni fog. Amit tehetsz az a következő. Menj ki a tüzijáték idejére a kertbe, kis kaját és jutifalatot vigyél magaddal és ülj le valahova, ahol jól látni az egészet. Hivd magad mellé a kutyit és kezdj el enni. Ha ott van melletted és nem fél akkor adj neki jutalomfalatot és ezt ismételd meg jópárszor. Igy az egész egy kellemes élményként marad meg a kutyában és sose fog félni se tüzijátéktól, se villámlástól, mennydörgéstől. Fontos, hogy ha fél akkor legyél passziv, ilyenkor ne simogasd vagy nyugtasd, mert azzal a hibás viselkedésre erősitesz rá.

2012. dec. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Ha a te tanácsodat követném, akkor én tegnap óta be sem jönnék a kertből, már biztos odafagytam volna.
2012. dec. 31. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!