Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 20 kg-os kutyát miben tudom...

20 kg-os kutyát miben tudom szállítani? Egy megfelelő táskát találtam a neten (SturdiBag), de az 30-40e Ft. Valaki tud olcsóbbat?

Figyelt kérdés
Egyelőre 16 kg-os a kutyánk, de elég sovány. 20 kg-nál nem lesz több, a lenti linken látható, XL-es táska 22,5 kg-ig jó, de elég drága.

2013. jan. 3. 16:21
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

Na, a link persze lemaradt. Szóval ezt találtam:


[link]

2013. jan. 3. 16:23
 2/20 anonim ***** válasza:
82%
Nem tudom .. én szoktam a nyakukra rakni egy darab szövetet (asszem póráznak meg nyakörvnek hívják) ... aztán azon a 4 valamin ami kinő a hasukból (láb???) mennek maguktól.
2013. jan. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Fontos lenne, mert ha megszokná, sokat BKV-zna velem. Nincs kedvem se az utasokkal, se az ellenőrökkel, se a sofőrökkel állandóan hadakozni, amiért nem lyukasztok neki jegyet. A mérete még pont belefér a BKV oldalán megadott kézipoggyász méretébe, így senki nem szólhatna egy szót sem.
2013. jan. 3. 16:26
 4/20 A kérdező kommentje:

Kedves 2.!


Kár, hogy előbbi hozzászólásom előtt nem olvastam el, amit írtál. Hisz remek megoldás a problémámra, nem is értem, hogy nem jutott eszembe előbb.


Amúgy értelemszerűen a saját lábán jönne el a villamosig/HÉVig/buszig, addig lenne benne, amíg utazunk.

2013. jan. 3. 16:28
 5/20 anonim ***** válasza:
77%
Évek óta bliccelek 1-2 kutyával szájkosár nélkül és még egyszer sem büntettek meg. Ha metrózni kell veszek jegyet, és egyszer volt, hogy az ellenőr annyira ragaszkodott a szájkosárhoz, hogy végül az orrára húztam a hajgumimat. Emiatt tök felesleges boxot venni, ami egyrészt nagyon drága, másrészt meg tök nagy helyet foglal és nehéz is cipelni.
2013. jan. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Köszi a választ. És viszed mindenen? Mármint busz, villamos, HÉV?

2013. jan. 3. 16:58
 7/20 anonim ***** válasza:
én 3 közepes méretű kutyával vonatozok, buszozok, hévezek, metrózok, halti van rajtuk, nem rendes szájkosár, mert nyáron nem fogom azzal kínozni csórikáimat, hogy ne tudjanak lihegni. És igen, ha kell, kifizetem a jegyet, mert a vonaton pl hiába van boxban a kutya, közölte a kalauz és később meg is néztem, hogy kutya hiába van boxban, kell neki jegy, úgyhogy akkor jöjjön csak szépen a négy lábán, azért van neki..
2013. jan. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

"


Élő állat szállítása


A 2. osztályú személykocsiba díjfizetés nélkül bevihető megfelelően csomagolva egészségügyi vizsgálat nélkül szállítható kis élő állat, ha a csomagolás (kosár, ketrec, láda) biztosítja, hogy az állat abból az utazás során nem szabadulhat ki, és a csomagolás alkalmas arra, hogy az utasokat, az utasok ruházatát és kézipoggyászát, valamint a vasúti berendezéseket megóvja.


A kísérő kutya és a szolgálatban lévő rendőrségi kutya kivételével nem vihető be élő állat


az 1. osztályú kocsiba,

az étkezőkocsiba,

a pót- és helyjegyköteles, vagy helyjegyköteles vonatba és kocsiba.

Az utassal együtt szállított kutyáért élőállat viteldíjat kell fizetni, függetlenül attól, hogy az utas a kutyát pórázon, szájkosárral ellátva tartja, vagy kosárban, ketrecben, ládában vagy más tartályban viszi be a személykocsiba. Egy utas legfeljebb két kutyát vihet magával. A 2. osztályú fülkés kocsi fülkéjébe a kutya csak az ott ülő valamennyi utas beleegyezésével vihető be. A 20 kg-nál nehezebb, nagytestű kutya csak a személykocsi peronján szállítható."



bár nem értem mi a különbség egy macska és egy kutya között, ők biztos tudják..

2013. jan. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Igen, MÁV-on kell fizetni, de BKV-n, ha kézipoggyásznak megfelelő méretű táskában szállítod, akkor nem kell.


Vagy póráz, szájkosár + jegy.

2013. jan. 3. 17:32
 10/20 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok, általában igyekszem vilizni ha kutyával vagyok, HÉV vonalon nem nagyon közlekedek, a trolit a kutya utálja, a metrót meg én. De ha a szükség úgy hozza, mindenre felszállunk.
2013. jan. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!