Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 6 hónapos vizsla kutyát...

6 hónapos vizsla kutyát hogyan tudnék rendre tanítani?

Figyelt kérdés
Sok mindennel próbálkoztam , de nem hajlandó elfogadni falkavezérnek.
2013. jan. 5. 11:41
 1/9 anonim válasza:
19%
Szia!Én azt csináltam ,hogy amikor nekem támadt vagy valami akkor elkaptam a torkát és leszorítottam a földre + jól el is vertem amíg nem szűkölt (tudom kicsit brutális de az igazi falkában is így tanítják móresre)azóta hűséges
2013. jan. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A vizslával veréssel sok mindenre nem mész inkább légy hozzá kedves és türelmes
2013. jan. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem "sokmindennel" kell próbálkozni. Kitartóan egyfajta módszerrel tanítani.És ismételni-ismételni.
2013. jan. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ne verd meg! Akkor csak rettegni fog és ideges lesz! Rengeteg viselkedési problémának az a hozzáállás az okozója, amilyet az első válaszoló mutat.


Hozz szabályokat az életébe és azokat minden környezetben, mindig tartasd! Soha se a kutya győzzön bennük. Legyél nagyon következetes. Próbálj hiteles lenni a szemébe, ha keményen rászólsz, higgye el, hogy te azt komolyan is gondolod. Kutyasuliban nem gondolkodtatok még?

2013. jan. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Szeretném iskolába venni, ebben a hónapban még nem megoldható. Az a baj ha erősebben rászólok , arra nem reagál, ha viszont kicsit erélyesebb vagyok, akkor meg összevissza ugrál és szaladgál.Hamis lesz. Szerintem már néha provokál is, mert amikor valamiért rászólok és ő megint csinálja egy idő után abbahagyja a cselekvést és kvázi azt figyeli, hogy hogyan reagálok. De lehet hogy ezt csak beképzelem? :D
2013. jan. 5. 17:39
 6/9 A kérdező kommentje:
Próbálkoztam azzal is, hogy leszorítom , de elkezdett nyüszíteni, pedig tényleg odafigyeltem arra, hogy ne okozzak neki fájdalmat.
2013. jan. 5. 17:42
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem csak játékból csinálja? Még nagyon kölyök, ha közben rohangál és ugrál, akkor inkább csak játék lesz ez. Még a morgás is bőven belefér ebbe. Ha csak nem véd be játékot, kaját, saját magát, akkor ez szimpla bohóckodás nála, nem komoly. Egyszerűen csak nem tanítottátok meg neki, hogyan játszhat veletek, mennyire durvulhat. No meg ha valójában harapni akarna, nem csak lila foltok lennének! Ha erről van szó, semmiképp se szorítsd le! Azzal egy életre tönkre teheted a viszonyotokat.
2013. jan. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

6 hónapos vizsla bizony kissé kemény dió. ugy mondják ilyenkor lesz kamasz és ilyenkor is kezdi a kutya komolyabban feszegetni a határokat.

egyik válaszoló nagyon jól megírta hogy nem váltogatni kell a módszereket mert azzal csak következetlen leszel a kutya szemében. rengeteg módszer van, abból a leghatásosabbat kell mindig alkalmazni, tehát amelyikből a legjobban ért. az a baj ha mérges, bosszús leszel a kutya azt megérzi és annál jobban nem érdekled. ilyen idős korban már tudnia kellene a tiltószavakat, bár azt most nem feszegetem itt ez miért nem történt meg. figyelj arra is hogy amikor a kutyával vagy akkor húzd ki magad legyen határozott testartásod. talán érdemes megmaradnod a lenyomásnál. azt is határozottan tedd, se nem dühösen se nem sajnálkozva mert épp nyüszít. majd egyszerűen hagyd ott.

jó lenne tudni kissé részleteiben hogy általában mik szoktak történni mert így nemigazán lehet eldönteni hogy mekkora szigor kell.


vannak bizonyos "rituálék" is melyekkel erősítheted a poziciódat, illetve tudatosítod benne.

2013. jan. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nos, például kirágta a szedertöveket a kertben és a kertet használja közlekedőnek. Persze kitapos minden virágot. Egyébként alkalmazok tiltószavakat. Van amikor hallgat rá, van amikor nem. Habár amikor abbahagyja és bemegyek a lakásba, akkor folytatja, szóval azzal sem megyek sokra ha akkor hallgat rám, amikor kint vagyok.
2013. jan. 6. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!