Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyatápokon feltüntetett...

A kutyatápokon feltüntetett csirkehúsliszt, halhúsliszt, nyúlhúsliszt, stb. mit is jelent konkrétan?

Figyelt kérdés
Mi az a húsliszt? Mit tartalmaz?
2013. jan. 6. 11:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kifőzött hulladék hús szárítva, és őrölve.
2013. jan. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy hulladék hús. Az a lényeg, hogy szárított és porított hús. Az ilyen táp több húst tartalmaz, mint amiben simán a hústartalom van megadva, mert a friss hús sok vizet tartalmaz.
2013. jan. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Értem. Tehát ha egy táp húslisztet tartalmaz, attól még lehet jó? Sőt?
2013. jan. 6. 12:11
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha valamire azt írják hogy van benn 40%hús akkor összeségébe a tápba mondjuk 8-10% hús van kb. Mivel a tápba már szárított formába kerül. Magyarul ez így ilyen formában majdnem átverés dehát engedélyezik sajnos.


A szemét hús-ra az van írva hogy hússzármazék vagy hús és egyéb állati származék.

2013. jan. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Igen a hússzármazék után már utána néztem. Az gyakorlatilag csőr, toll, köröm, stb. egyvelege. Vagy tévedek?
2013. jan. 6. 13:09
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem tévedsz, jól tudod :) sőt még olyanról is hallottam hogy a véres fűrészpor is ide tartozik ^^
2013. jan. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Úgy írják a tápokon, hogy "hús-és állati melléktermék", ill. "csirke ízesítésű vagy csirkés" csak aromát tartalmaz: felejtős.
2013. jan. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Mekkora átverés! És ezt miért engedélyezik?
2013. jan. 6. 14:03
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez jó kérdés, akinek nincs pénze, adja a szemetet a kutyának(talán így gondolkodnak). Bár szerintem, nem biztos, hogy az olcsóbb, feltétlenül az, mert többet kell adni belőle, és lehet, hogy egy csomó betegség forrása lehet. Az állatorvos meg ugyebár egy cseppet sem olcsó. Szóval nem éri meg ilyeneket venni, akkor már inkább a házikoszt, abban tudod, hogy mi van.
2013. jan. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!