Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Volt már valamelyikőtöknek...

Volt már valamelyikőtöknek atkás a kutyája? Milyen kezelést kapott rá és mennyi idő alatt gyógyult meg? Milyen fajta és mennyi idős volt amikor atkás lett? Később visszajött neki, vagy teljesen meggyógyult?

Figyelt kérdés

2013. jan. 13. 19:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
ha demodex atka, akkor gyorsan immunerősités, és ivemectin injekció kura. ez a legjobb, és a legbiztosabb az atkára. Kivéve ha nem bordered, vagy hasonló fajta kutyád van, mert ők érzékenyek a hatóanyagra.
2013. jan. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
Nekem volt, immunrendszer erősítése (én kecsketejet + almaecetet adtam mézzel, + lazacolajat egyébként is kapott), ezen kívül pedig stronghold spot on-t kaptunk. 1-2 hét alatt teljesen rendbejött. Bullmasztiff kutyus, most 1,5 éves, olyan 4-5 hónapja lehetett. Azóta étrendet is váltottunk, bivalyerős az immunrendszeres és nincs ilyen gondunk (kop-kop).
2013. jan. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen. Injekció kúra + Tacticos fürdő + Advocate spot-on + antibiotikum kúra az atka miatti bőrgyulladása miatt. Az injekció kúra végén még hónapokig havonta kellett az Advocate, aztán volt, hogy 1 hónapot kibírt nélküle, most augusztustól januárig kibírta anélkül, hogy pici foltokban megint kihullt volna a hátsó lábairól a szőr. Sajnos itt nagyon nagy a kiújulás veszélye, mivel gyakran a gyenge immunrendszer miatt alakul ki a betegség.
2013. jan. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Foxi keverék.

Azt nem mondta az állatorvos, hogy milyen atka.

Neocidol oldatot kaptunk fürdetésre (2 ampullát, a másodikat 10 nap múlva kell)

A sebére Tenazymot kell kenni.

Előtte Tardocyclin spray-vel kellett fújni a sebet (akkor nem kaptunk fürdetőt) Az eleinte használt, de később nagyobb lett a seb. Ekkor kaptuk a fürdetőt és a kenőcsöt.

A környezetét piret mix-szel fertőtlenítettük.

Most rendeltem neki immunovet port (a környéken nincs állatpatika)

2013. jan. 13. 21:35
 5/11 anonim ***** válasza:
a demodex-nek elég jellegzetes szaga van. de nagyon szemét dolog. Az immunovet tökéletes.
2013. jan. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Úgy érted, hogy ha demodexes a kutya, akkor nagyon büdi?
2013. jan. 13. 21:56
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem, az immunovet ilyenkor sajnos kevés szokott lenni. Inkább Plerasan szirup vagy Vetri DMG kell. Az antibiotikum belsőleg kell (nekünk Pyassan kapszulát írt fel az orvos azzal, hogy legalább 2 hétig szednie kell), és én semmiféleképpen nem használnék olyan szert most, ami az immunrendszert elnyomhatja. Márpedig a Tenazymban van Prednisolon is........ Fertőtleníteni a környezetét nem kell, ha demodex, az nem fertőző, és a Piret-Mix ellene szerintem nem is sokat érne.... Nem akarok okoskodni, de szerintem vidd el egy másik dokihoz, mert ez nem áll a helyzet magaslatán....
2013. jan. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen, a demodexnek jellegzetes avas szaga van, mert ugye azok a dögök a szőrtüszőkben élősködnek. Amíg helyre nem jön, nem is múlik el.
2013. jan. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nem tudom másik dokihoz vinni, ez az egy van aki kijön a falunkba (ő itt a körzeti állatorvos) Busszal és vonattal kellene menni, majd sokat gyalogolni, vagy megint buszozni.

Se, az állat, se az emberorvos tekintetében nem állunk jól.

Megpróbálom megszerezni a másik két szer valamelyikét, amit írtál.

Szerencsére a sebe már gyógyul, és a büdi szaga is jócskán csökkent.

2013. jan. 13. 22:11
 10/11 anonim ***** válasza:
És bár vényköteles, próbálj szerezni Advocate spot-ont a fürdetőszer mellé. Foxira elég lehet a 10 kilóra való, de én nyugiban rátenném a 15 kilóra való adagot is. Vedd meg a 40 kilós kutyára valót, azt el tudod osztani kb. 3 alkalomra (3 hónapra). Ugyanis az adott méretben a hatóanyag tartalom úgy van beállítva, hogy a maximális súlyon is meglegyen a hatás kifejtéséhez szükséges minimális hatóanyag mennyiség. Árban a két méret között nem nagy a különbség, lehet vele egy kicsit spórolni. Ha veszel két 2 ml-es fecsit (2 ml-essel könnyebb osztani) meg két tűt a folyadék felszívásához, könnyedén el tudod majd osztani. A 40 kilóra való adag 4 ml, vagyis 10 kilóra 1 ml kell. Csak tedd szekrénybe, sötét helyre úgy, hogy rajta maradjon a tű, nehogy beszáradjon.
2013. jan. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!