Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki segítene, mit tehetnék_?

Valaki segítene, mit tehetnék_?

Figyelt kérdés
Van egy Akita szuka kutyusunk, családtag már 5 éves, de szószerint minha a gyerekünk lenne. Három gazdát fogadott el magának, és nagyon szeret minket, okos kutya mindenre hallgat, nagyon szereti a kutyusokat is, ö mikor kicsi volt egy boxerrel nött fel, de a boxer öreg vbolt és elpusztult. Minden este sétálunk, ha jön oda másik kutya akkor sem csinál semmit, és nagyon ügyesen megy nem zavarja semmi. Ha beszökik az udvarunka egy kóbor kuty vele is játszik, volt egy alkalom és 2 honapja hozzánk került egy mopsz kan kölyök is. Nagyon szeretjük mind a kettöt, nincs megkülömböztetés. Nagyon örült neki az akita, játszik vele..... ha rosszat csinál a kicsi pl. harapgálná akkor rámorog. Tegnap valami miatt nagyon morgott a kicsire és apukám mert épp telefonált megbökte a lábával és ugy rámordult az akita, hogy megharapta. Nem tudom mi történhetett, azota probálna közeledni apához, de apa nem engedi, és fél töle. Velem olyan mint régen, bármikor belenyulhatok a szájába, bármit csinálhatok. De most valami nagyon megváltozott, apa jelenlétében fél. Pedig soha nem kapott ki. Szerintetek bántaná a kicsit?Már voltak egyedül hagyva, és csak játszottak. Vagy bántani fogja?

2013. jan. 16. 10:14
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Nagyon hirtelen, figyelmeztetés nélkül érte az a bökés, és reflexből odakapott. Ha semmi egyéb domináns viselkedést nem mutat felétek szerintem csakis "véletlenről" lehet szó. Apukád tartsa egy kicsit a távolságot vele (de ne félelemből), adjon ki neki feladatokat és csak azután engedje oda magához.
2013. jan. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is reflexből kapott oda, benne volt még a 'harci módban', és nem észlelte, hogy apukád az, aki hozzányúl.
2013. jan. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az akita a dominánsabb, ezért ő rendbe teheti a mopszot, ha valami tiszteletlenséget, szemtelenséget mutat felé a kölyök. Ezt alapvetően nem kell tiltani, hisz a kicsi ebből tanulja meg a szabályokat, így tanul meg helyesen kommunikálni a fajtársaival. Persze figyelni kell, hogy egy bizonyos határt már ne lépjen túl az akita, ne alázza be lépten-nyomon a mopszot, az már nem lesz egészséges a kölyöknek.


Az apukádat szerintem is csak véletlenül harapta meg, egy magasabb ösztönállapotban volt a kutya, ekkor érte egy hirtelen fizikai behatás, erre reagált. Az apukád rontott, nem volt jó módszer ez a bökdösés, ezzel csak nőtt a kutyában a feszültség. A leírtak alapján nem fog agresszív lenni a kutyátok sem az apukád felé, sem a mopsz felé.

2013. jan. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg reflexből csinálta. Mély sebet ejtett?
2013. jan. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. hát igen, eléggé beleakadt a foga, de annyira nem vészes. Azóta nagyon fél töle.
2013. jan. 16. 11:21
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
szerintem egyáltalán nem normális, ha mély sebet ejt a kutya abban aki enni d neki. Utánnam is kapott már a kutyám de a harapásig sose jutott el. Egy kutyának csak egy gazdája lehet és pont. Mindíg ugyanaz az ember adjon neki enni és az felügyelje a játékot is a mopsszal. Nincs egyenlőség két kutya között ez nagyon fontos! Vagy te állítasz föl hierarchiát vagy ők fognak és akkor az akita lesz feljebb a heierarchiai ranglétrán a mopsznál. A páromnak bulldoga van nekem csivim. Mi kiskortól kezdve úgy neveltük őket, hogy a csivi felette van a bulldognak. Ha sétából érkezünk meg a csivi megy be először a kapun és csk utánna a bulldog, először a csivi vacsorázik és csak utánna a bulldog, a bulldog még véletlenül se moroghat, nem nevelheti a csivit. Ha úgy látom, elszladt a ló a csivivel akkor rászólok de a bulldog nem moroghat rá! Bulldogé a nappali a csivi a hálóban alszik. A méret különbség miatt nem engedhetem, hogy ők döntsék el ki előbbre való a falkában, mert abból komoly sérülés keletkezne ha egy 25kilós bulldog összeverekdne egy 1 kilós csivivel, ez ugyanúgy veszélyes egy akita és mopsz esetében is! Az akita egy japán harci kutya ennek figyelembe vételével kell őket kezelni, míg a mopsz csak egy társasági kutya. Ezt mindíg tartsd szem előtt! Az aakitának pedig csak egy gazdája legyen ne 3.
2013. jan. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Apukád fél vagy a kutya? (Lehet én vagyok az értetlen, de ezt a részt nem értem pontosan.)
2013. jan. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!