Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miert csinalja ezt a nagyobbik...

Miert csinalja ezt a nagyobbik kutyam?

Figyelt kérdés

Van ket kutyam az egyik 10 honapos ,a masik 5 honapos.

Az idossebb kutyam folyton meg tamadja a kissebbet,1x azt hittem,hogy a kaja miatt,mert ,hogy elakarja venni a kicsi,aztan rajottem ,hogy nem.Kilestem oket es a kicsi csak ul egy helyben a nagyobbik meg neki megy.Nagyon feltem a kis kutyam,felek meg ne folytsa.Annyi seb van mar a kicsi testen,hogy az mar durva.


2013. jan. 17. 23:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Zárd el őket egymástól! Felügyelet nélkül ne találkozzanak! Külön-külön is foglalkozz velük sokat, tanuld meg minden helyzetben kézben tartani mind a kettő kutyát. Ha pedig ott vagy velük, akkor szigorúan és keményen tilts minden ilyen agresszív viselkedést.

Ha nem tudod, hogy lehetne biztosan megoldani ezt a gondot, hogy együtt is lehessen őket hagyni, akkor nagyon-nagyon ajánlom, hogy keress fel egy olyan kutyasulit, ahol tudnak segíteni kifejezetten ebben a problémában is.

2013. jan. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Mind a 2vel rengeteget foglakozom,a kissebb kutyusomon meg is latszik o nagyon nyugodt es szotfogad.

A masik is hallgat ram,csak valamiert a kicsit nem birja ,ok nelkul meg tamadja,ma azt hittem,h meg folytja..:(

2013. jan. 17. 23:25
 3/11 anonim ***** válasza:
De nem tudod ezt leállítani? Ha hallgat rád az idősebb, akkor nem okozhat gondot, hogy azonnal letiltsd erről a viselkedésről! Ahogy az sem, hogy megtilts neki mindenféle agressziót.
2013. jan. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Probalom es amikor raszolok le all,de amint hatat forditok ujbol.Elotte volt meg egy kutyam is ,azzal nem csinalt igy ,nagyon jol elvoltak,de sajnos az meg doglott,es akkor jott a mostani akit nem bir,pedig mar 3 honapja egyutt vannak
2013. jan. 17. 23:28
 5/11 anonim ***** válasza:
Nevelési probléma, a nagynak nem tetszik, hogy helyette te a kicsivel foglalkozol. Próbáljátok meg rendesen megnevelni, ha nekimegy a kicsinek, akkor te meg "menj neki" a nagyobb kutyának, szorítsd le a földre, moroghatsz is akár hozzá, lássa, hogy nem vicc. Utána meg el kell zavarni, ki kell zárni úgymond a falkából.
2013. jan. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ma d.u oda mentem es leakartam nyomni a foldre,de elkapta a kezem,ha nem rantom el,akkor belem harap.Fogalmam nincs h milelte...
2013. jan. 17. 23:41
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem a kutyában van a hiba ezt magadban keresd! Könnyű a kutyát okolni de fölösleges. Ezt el kell sajnos ismernie mindenkinek, aki kutyát tart, ha probléma van, akkor a gazda rontott el valamit. A kutya pontosan olyan lesz, amilyenné nevelil. Elrontottad, ki kell javítani. Még fiatal, talán nem lesz nagyon nehéz dolgod.
2013. jan. 17. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
26%
Féltékenység!
2013. jan. 18. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A féltékenység is belejátszódhat, meg az is, hogy az idősebb nem ismer el téged teljes jogú vezetőnek. még fiatal, könnyebben tudod javítani a hibádat, de pl én ajánlom, hogy foglalkozz többet az idősebbel, külön is meg együtt is, a több együtt töltött idővel ő is jobban fog ragaszkodni, meg hallgatni rád. Ilyenkor, ha ezt csinálja, és még utána meg is akar kapni, akkor se hagyd abba a "fenyítést", mert akkor ő "nyert", ha feléd kap, mikor lenyomod, nyomd le továbbra is, és pl fogd meg az állkapcsát, hogy ne tudja kinyitni, ne tudjon harapni, ilyenkor a másikat se engedd oda hozzátok, és ha pl egy fél percig percig lenyomod(közben mondd neki, hogy nem szabad) utána engedd el, és a másik kutyával menj be a házba, vagy egy másik szobába, és egy 5-10 percre hagyd magára a nagyot, hogy "elgondolkozhasson". Utána a kicsi nélkül menj ki/át hozzá,de ne szólj hozzá, csak nézd, hogy mit csinál, de ha oda akar menni hozzád békülni, akkor fogadd el a békülési szándékát egy simivel, de ne szeretgesd agyon, csak érezze, hogy oké, már nincs baj, de azért tudja, hogy rosszat csinált.

Idővel rá kell jönnie, hogy ezért a magattartásért kizárás jár.

2013. jan. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A kérdésre válaszolva: azért csinálja a kutyád, mert nem tisztel téged.


Miután majdnem beléd harapott mit csináltál? Elengedted? Ilyenkor vagy előre kell gondolkodni hogy ne helyezd magad ilyen szituációba vagy vállalni kell egy esetleges harapást. Ez egy nagyon komoly probléma, szerintem nem vársz el eleget a nagyobbik kutyától. Gyakorolj vele engedelmességet, add oda az ételét majd vedd rá hogy odaadja neked, a két kutya csak felügyelettel legyen együtt. Neked kell a gyorsabbnak lenned, ha látod hogy figyeli a kicsit szólj rá, ha fenn a farka, kihúzza magát, vagy felé áll, szólj rá és küldd ki.


Van rengeteg infó a neten arról, hogyan nyerd el a kutyád tiszteletét.

2013. jan. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!