Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki mondjon már kérlek...

Valaki mondjon már kérlek valami ötletet hogyan tanítsam meg neki "fekszik"!?

Figyelt kérdés
13 éves kutya gazdi vagyok és van egy 5 hónapos kiskutyám és nem tudom hogyan kéne rá venni . Pacsit tud már adni, és szótfogad ! [link] Kb: így néz ki

2013. jan. 18. 14:30
1 2
 1/12 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
Ültesd le, és egy finom falatot (párizsi, virsli, sajt, kolbász) húzz az orra előtt le a földre, kicsit elé...ahhoz, hogy elérje, le kell feküdnie. Először még biztos felpattan, ugrál :) De türelemmel sikerülni fog
2013. jan. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szép fokozatosan csináld, ahogy az első válaszoló is írta. Annyit hozzá tennék, hogy már akkor is jutalmazd, ha a lábával, fejével közelít a fektetés felé. Mikor lefeküdt, legyen persze nagyobb jutalom.
2013. jan. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
43%
Az első válaszoló válaszát kiegészíteném egy picit. Kicsit (NAGYON GYENGÉN) nyomhatod lefele a hátát DE CSAK ÉPP HOGY ÉREZZE nehogy valami baja legyen a gerincének...
2013. jan. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én a saját kutyusomnak először az "ül" vezényszót tanítottam meg,de nem csak úgy,hogy 3-szor leült,és abbahagytam.Amikor már feltétel nélkül hallgatott rá,akkor kezdtem tanítani a lefekvésre.Parízert,vagy virslit használtam jutifalinak,(mert ennek nagyon intenzív illata van),és a már említett módon miután leültettem,elkezdtem húzni az orra előtt a földön a jutalomfalatot.Először nem tudta mit akarok,majd egy kicsit megérintettem a hátát,és miközben az egyik kezemmel húztam előtte a jutifalatot,a másikkal nyomtam lefelé egy kicsit!Nekem nagyon hamar megtanulta hála Istennek,remélem nektek is menni fog!Azt viszont hozzátenném,hogy folyamatosan gyakoroltatni kell vele,mert hajlamos most még elfelejteni dolgokat!:))))
2013. jan. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nálam az vált be, hogy amikor kimondtam: Feküdj!-közben szép óvatosan átöleltem és kihúztam maga elé a mellső lábait. Eleinte nyomigáltam, de attól picikét lesántult:( Ez az ölelés vált be, amikor szinte nem is erőltettem, hanem úgy fektettem le a kutyát, hogy közben tartottam is a testét. Ez azért volt fontos, mert már 9 éves, ezért is sántikált a nyomogatás után. Pedig nem erősen nyomtam, de 9 évesen ez is sok volt:( Az öleléssel lefektetés szuperül bevált, hamarosan csak hozzá kellett érnem a mellső lábaihoz, és már magától lefeküdt. Most már nem kell hozzá se érnem, szépen lefekszik magától. Nagyon büszke vagyok rá, hogy 9 évesen megtanulta:) Már profin alkalmazza a "Kérem a jutifalatot!" mondat kifejezésére = akkor is lefekszik, ha nem kértem rá:)))
2013. jan. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok segítséget ma megpróbáljuk! :)
2013. jan. 19. 07:42
 7/12 anonim ***** válasza:
Mi úgy tanultuk, hogy a fél lábaddal letérdelsz a földre, és úgy adod a jutalmat, hogy le kelljen hasalni, mert különben nem tud a másik, behajlított lábad alá bekúszni (úgy adod a falatot, hogy másképp ne érje el). Közben mondod a fekszik vezényszót. Így gyorsan megy.
2013. jan. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

1.Ültesd le

2.Fogj a kezedbe egy jutalomfalatot

3.Mond htározottan "fekszik" majd ugy hogy tudja hogy a kezedben egy jutalomfalat van földhöz nyomod a jutalomfalatot! Elvileg autómatikusan lehajol a falatért.

4.Addig tartds ott a falatot, amig le nem fekszik.

5.Ha megcsinálta add oda neki, simogasd meg stbstb.


REmélem ez segített:))

2013. márc. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Lilike 10 válasza:

1. ültesd le

2. tarsd neki a lába elé a jutalomfalatot

3. mond közbe hogy fekszik

4. és mindig dicsérd meg


NAGYON cuki

2013. márc. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Lilike 10 válasza:
és szerintem megtanulja az én kutyám így tanulta
2013. márc. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!