Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valami vírus van most a...

Valami vírus van most a kutyák között?

Figyelt kérdés

Van egy 4 éves máltai selyemkutyám és furcsa tüneteket produkál.Állatoprvoshoz azért nem viszem, mert rossz tapasztalataim vannak, ők sem tudnak többet sajnos mint én csak levesz rólam kb 5 e ft-ot.Tehát, folyamatosan füvet eszik és ezáltal hánytatja magát, ég a pici gyomra de nem tudom, hogy mitől....és néha megy a hasa, de olyan hirtelen kapja el, hogy a házból képtelen kimenni a széklet pedig kocsonyás.

Lehet ez a féreghajtó egyik mellékhatása? 2 kutyánk van, ugyanazt eszik, a másik is beteg lenne hogyha kaja probléma lenne.Nem tudom mire vélni a dolgot, és kb 3 napja tart.A mai nap már sokkal jobban van, kimegy ugatni, eszik-iszik magától /gondolom bejött a bérescsepp/ de még mindig nem önmaga.Hiába gyógyul, szeretném tudni, hogy mitől lehet ez a probléma.Valószínüleg holnap megyek még egy állatpatikába és veszek neki probiotikumos port az is eb szokott jönni mindenre.

Ne értsenek félre nem a kutyámtól sajnálom a pénzt, de soha nem tudtak az orvosok segíteni semmiben.Mintha mindegyik csak találgatna....


2008. jún. 2. 16:21
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Hát szerintem mi sem vagyunk okosabak mert itt senki sem egy profi állatorvos :) Az hogy füvet eszik szerintem ég a gyomra.Nézd meg a székletét ha találsz benne mozgó kukacokat akkor lehet hogy gilisztás.De szerintem gilisztára gyanakszok.Azért javaslom hogy vidd el a kutyádat egy jó állatorvoshoz mert az eggyik ismerősöm macskájának ugyanezek voltk a tünetei és már annyira elszaporodtak benne a giliszták hogy elpusztult.Nálunk meg az egyik csirke pusztult el bélgilisztában.
2008. jún. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

szia.pénteken ugyanez volt nálunk is.

láz,hányás.persze futás az orvoshoz,3szuri,és ha nem, eszik,iszik infuzio.szerencsére már eszik,iszik.azt mondta a doki,h a melegtől vmi hasznos baktérium elpusztul ami a gyomrában van.a kicsi nálunk sem kapta el.de előbb még mindig ette a füvet szegénykém.keress egy jo dokit,akire bármikor számíthatsz.én se tudom mi lehet ez a betegség.:-(((

2008. jún. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen vírus is lehet,ami pillanatnyilag tünetmentes is lehet.Az én kutyám egyszer fertőző májgyulladást kapott el az utcán(nem ő volt az egyetlen).Szerintem,jobb lesz orvoshoz vinni,mert ha több gyógyszert adsz neki felügyelet nélkül, más baja is lehet.Ütheti egymást több orvosság.
2008. jún. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha nem bizol a dokiban akihez jarsz,erdeklodj az ismerosoknel kivel vannak megelegedve es fordulj ahhoz panaszoddal.

Nem javaslom,hogy human gyogyszerrel kezeld a kutyust,elobb szakembernek kellene diagnosztizalni a problemat. A tunetek reszbeni megszunese vagy enyhulese meg nem jelenti,hogy a kutyad meggyogyult.

2008. jún. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 picwiw ***** válasza:
Ha füvet eszik, akkor gyomorproblémája van. A széklete miatt én is valamilyen férgességre gondolok. Úgy gondolom, hogy nem kell minden apró cseprő problémával orvoshoz fordulni. Egy kis hasmenés, vagy hányás, fűlegelés (néhány alkalommal) még nem probléma. Viszont nem lehet azt kijelenteni szerintem, hogy nem viszed állatorvoshoz a kutyát a rossz tapasztalatok miatt. Keress másik orvost, hogyha nem vagy megelégedve az előzővel. De a kutyának ugyanúgy, mint az embereknek olykor szükségük van orvosra. Ilyenkor szerintem butaság otthoni praktikákkal próbálkozni, hiszen sokszor minél később kerül az állat megfelelő kezekbe, annál nehezebb rajta segíteni. Az állatorvos tényleg egy igen drága dolog, de aki kutyát tart, annak ezzel tisztában kell lennie.
2011. aug. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!