Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » RAjtam kívül gondol még...

RAjtam kívül gondol még valaki ilyenekre? A kutyák mit gondolhatnak?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy ha van egy kutya, azt nem azért szeretem, mert olyan amilyen, hanem azokért, amiket belé neveltem. Nem tudhatom, hogy valamit azért csinál, mert tudja hogy az jó, vagy mert jutalmat vár érte. Vagy lehet hogy csak megszokta, hogy ezt kell tennie, bármennyire is ellenkezik ez a génjeibe kódolt viselkedéssel, ösztönökkel. A kutya egyáltalán különbséget tud tenni a jó és rossz között?
2013. jan. 22. 19:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Én az egész lényét, a személyiségét szeretem :)

Amit megtanítok neki, arra max. büszke vagyok :)

2013. jan. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az első mondatod alapból hibás. Én nem azért szeretem a kutyámat, amit beleneveltem, az csupán az együttélésünket könnyíti meg, és neki is minősgi életet biztosít (pl. elengedhetem nyílt területen, mert tudom, hogy visszajön). A kutyát azért szeretem, mert 'csak'. Olyan ez, mint a szerelem. Mikor a második kutyámat befogadtam, már első nap szerettem. Nagyon. Most sem szeretem őt jobban, csak már bízom is benne, mert megneveltem.
2013. jan. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem valamilyen szinten igen. Pl.: nekünk panelban van. Alapvetően nem rossz kutya. Még kisebb volt és voltak gondok a szoba tisztasággal, volt hogy ha hosszabb időre egyedül maradt bepisilt. Ezért nem szidtuk le, mert még kicsi volt és nem tudta annyi ideig tartani, ezen kívül semmi rosszat nem csinál, mikor egyedül van. Alapvetően ha rosszat csinál, vagy rosszban sántikál akkor csapja a fülét, ilyenkor tudjuk hogy figyelni kell rá mert settenkedik valamiben. Mikor haza jöttünk ugye kijött az előszobában..ha nem csapta a fülét olyankor nem volt gond, már mint pisi, mikor csapta a fülét akkor már tudtuk hogy van. Ő is tudta hogy rosszat csinált. Oda ment megmutatta a bűntetthelyszínét, és aztán elment onnan..végig csapta a fülét.

Szóval valamilyen szinten tisztában vannak a rossz dolgokkal.

2013. jan. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

biztos hogy nem csak a betanultak szerint viselkednek a kutyák.Az én kutyám néha úgy tudja élvezni a dolgokat,amiket nem is én mutattam vagy tanítottam neki.Bár sokat számít hogy mit tapasztal a kutya a dolgoknál. Pl ha elüt egy kutyát egy autó,és túléli lehet nem fog többet a úttestre kimenni.Mert tudja hogy ott nem jó dolog van.

De végül is nem minden esetben,de az emberek is tapasztalatból,meg tanultakból cselekszenek.

De lehet nem arra válaszoltam amit kérdezel.Ez tényleg elég bonyolult.

2013. jan. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Két azonos fajtáju es nemű (szuka) kutyánk van.

Egyszer kifigyeltem az egyik miközben kihuzogatta a tömést egy ártatlan plüss mackóbol,de nem szoltam rá,észre se vett. Aztán mindkettot kihivtam a konyhába,bementem a szobaba az aldozatért,vissza a konyhába.leültettem mindkét kutyat felemeltem a medvét és megkérdeztem,hogy "Ez meg micsoda? Ki csinálta ezt?" az ártatlan kutya csak lihegett nézett rám bambán a vétkes meg elforditott fejjel , lecsapott fülekkel le us buktatta magát.

Ez azért nem olyan dolog amit csak ugy megleget tanitani egy állatnak.

2013. jan. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%
A kutya nem tud különbséget tenni a jó és a rossz között. Miért bvársz tőle olyat amire nem képes? Az állatokat azért kell szeretni amilyenek, reálisan, nem emberi tulajdonságokat belétáplálni. A kutya azt teszi amit az ösztöne diktál, ami segíti a túlélését, ami jó neki.
2013. jan. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"A kutya egyáltalán különbséget tud tenni a jó és rossz között?"


Miért, az ember különbséget tud tenni jó és rossz között? Sőt, Te különbséget tudsz tenni jó és rossz között? Egyáltalán, mi a különbség jó és rossz között?

Miként deklarálnád Te a jó és a rossz fogalmát?


Először ezeken gondolkozz el, és csak aztán azon, hogy mindezt egy kutya milyen szemszögből láthatja.

2013. jan. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell ennyire elfilozofálni ezen.

A kutya állítólag olyan okos mint egy 2 éves gyerek.

Egy 2 éves gyerek tudja mi az hogy jó és rossz?

De azt már tudják hogy egy tettnek vannak következményei és az adott tetthez már hozzátudják kötni a jutalmat vagy megrovást.

Persze felnőtt emberszintű etikai érzéket ne várj egyiktől se, mert az sokszor még a felnőtteknek sincs.

2013. jan. 23. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!