Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutya illene...

Milyen fajta kutya illene hozzám? (NEM akarok venni, csak kíváncsiságból kérdezem)

Figyelt kérdés

Már van 2 kutyám, akitől semmi pénzért nem válnék meg, mind a kettő keverék, fajtisztával nem nagyon volt dolgom, de kiskoromban volt egy skót juhászom, csak anyámék leadták, mert megharapott. (5éves voltam)

A természetem elég makacs és hisztis, de szeretek játszani, sétálni, bár nem órákat mert elfáradok (lusta). Elvárom a kutyámtól, hogy intelligens legyen, ne kelljen 60x elmondani valamit, mire megérti (mármint felnőtt korában). Védjen is, de ne mindenki elől.

Legyen könnyen kezelhető, mert nem akarom, hogy a fejemre nőjön. Hiába van kutyám, nem mernék mondjuk egy kuvaszt bevállalni.

Ha kell, egész nap pörögjön velem, de ha olyan van, legyen nyugodt. Szeresse a havat, mint én.

tudom, hogy szinte minden a nevelésen múlik, de ha a fajta jellemzése alapján kéne választani, mi lenne nekem való?

Ja, és elég vékony lány vagyok, szóval nagyon nagy testű sajna szerintem kizárható (párom berni pásztora is elránt, meg a páromat is), a kistestűeket meg állandóan ölbe venném, mert késztetést érzek babusgatni, de azért mindig attól félnék, hogy kitöröm a nyakát, mert amúgy bénán veszem őket ölbe.

Szóval szerintem valami közepes testű lenne megfelelő nekem.


2013. jan. 23. 10:26
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
96%
Most biztos le fogsz pontozni, nem baj, de szerintem nem jól gondolkodsz. Ilyen feltételekkel hozzád semmilyen kutya nem illene. Tudod az van, hogy minden kutyafajtának saját tulajdonságai vannak és ha ennyire szélsőséges vagy (hozzáteszem ez fantasztikus dolog és dicséretes, hogy legalább ismered és elismered a tulajdonságaidat!!), de sajnos ők nem tudnak megváltozni ha mondjuk éppen pörögni akarsz és előtte 2órán át csak az öledben csücsült. A gondos gazdinak kell figyelnie a kutyája igényeire és nem fordítva. De ezt Te is tudod, hisz 2 kutyi gondos gazdija vagy. Szóval ne haragudj de szerintem olyan kutya nincs amilyet a fent leírtak alapján szeretnél. De nem szeretnél, írtad. Boldogságot a meglévőkhöz! :)
2013. jan. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
91%
Én is azt mondom, hogy így semmilyen kutya ne legyen. Mindegyik tulajdonság csak nevelés kérdése vagy a kutya egyéni személyiségén múlik! Márpedig ha a kutya tulajdonságaihoz, igényeihez nem tudnál igazodni, illetve nem vennéd a fáradságot a megfelelő neveléshez (márpedig azzal, hogy már gyárilag tökéletes kutyát akarsz, ezt jelenti) így nem kellene semmilyen fajtát választanod. Még a bernivel sem bírsz, pedig azok bőven a könnyű esetekhez tartoznak!
2013. jan. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
0%

Az én kutyám olyan amiket itt leírtál, kivéve azt hogy nem véd.

Ha program van pörög, ha otthon csendben tv-zek alszik. Nem piszkál hogy játsszak vele, de ha én akarok játszani vele, mindig benne van. Sosem követelőzik, mindent gyorsan megtanul, nem domináns, így könnyen kezelhető. És még a havat is szereti. :)

Ő egy törpeuszkár, de ugye vannak nála nagyobb méretek is. Közép vagy óriás.

Lehet hogy azért ennyire alkalmazkodó a kutyus, mert mentett állat, 5 évesen került hozzám és én vagyok az első saját gazdája. Így lehet, hogy nem is a fajtája miatt ilyen, hanem azért mert annyira megbecsüli hogy vagyok neki. :)

2013. jan. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Köszi:-) senkit nem pontozok le, mert elfogadom a válaszát. A mostani kutyuim igazából ilyenek, bár lehet, hogy inkább csak beletörődnek, amikor nem tudok velük foglalkozni és lenyugodnak.

A bernit mondjuk nem én nevelem, szóval lehet ez is a baj. Meg hát nem is szólhatok rá nagyon, mert ő egy "érzékeny" lelkű kutya akit játékkal kell nevelni. De mondom, a saját gazdáját is elrántja, pedig ő nem gyenge.

Igazából csak kíváncsi lettem volna, hogy milyen kutya lenne ideális nagyjából, mert a nagytestűek elrántanak, aki kemény kezet igényel, azt elkapatnám és többet ártanék neki, mint más, mert nem tudnám megnevelni rendesen és tuti harapóssá válna. Rengeteg ilyet hallani, hogy felelőtlenül magukhoz vesznek ilyen kutyut az emberek es utána vagy a menhelyre vagy az altatószobába kerül a kutya a gazda hibájából. Na ez az, amit én nem akarok. Meg a husky is makacs azt hiszem, ket makacs már rossz gondolatban is:-D

Amúgy most labradorom van(keverék, de kevés eltérés van a fajtatisztáktól küllemre,az én szememmel). A másik egy terrier mix,de kb. akkora mint egy pinscher, nagyobb egy sima terriernél.

velük elboldogulok szinte könnyedén.

Én amúgy a tacskót mondanám, de ugye az kicsi és azt is ölbe akarnám venni, ami ugye fájna neki:-S

de majd ráérek a fajtán gondolkozni évek múlva. De az biztos, hogy menhelyi lesz, mert szinte már-már jobban szeretem azokat mint a fajtatisztákat:-D

a chip miatt most úgyis megsokszorozódik a kidobott kutyák száma:-(

2013. jan. 23. 10:59
 5/23 anonim ***** válasza:
0%

Én nem értek egyet azokkal, akik szerint sok az elvárásod. Ha az emberiségnek nem lettek volna komoly elvárásaik a kutyáikkal kapcsolatban, akkor most nem lenne 200 fajta. :) Vegyünk pl egy terelőkutyát, annak is rengeteg elvárásnak kellett megfelelnie. S a terelőkutyák között vegyünk olyat, amelyik birkát terel, mert a szarvasmarhához egész más habitus kell. Most így kapásból 9 elvárást fel tudtam sorolni (ha valakit érdekel, leírom, csak gondoltam ne legyen itt kisregény). Azt sem gondolom, hogy a felsorolt tulajdonságok mind csak nevelés kérdései lennének, ilyen pl a védés, vagy a tanulási gyorsaság. S igenis vannak olyan fajták, melyek a kérdező elvárásainak megfelelnek - legalábbis, én tudok egy ilyen fajtát: a mudi. Az én mudijaim semmilyen különleges kiképzést nem kaptak, mégis olyanok, hogy tökéletesen megfelelnének a kérdező elvárásainak.

Az én kutyás könyvemben tuti van 200 fajta. Úgyhogy nyugodtan lehetnek választásnál elvárások, mivel ez a sok fajta is a sok-sok elvárás eredménye. Mindemellett persze ki kell elégíteni a kutya igényeit, de valójában elég kevés fajtának vannak extrém igényei - így valóban megfelelő fajtát az ember csak az elvárásai mentén tud választani.

2013. jan. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
61%
bizony én is csak ismételni tudnám az előzőeket. az ég világon semmilyen kutya nem való hozzád. tudod az már régen rossz ha egy gazdi azért választ vagy épp nem választ egy egy fajtát mert az nem rántja el vagy épp igen. eléggé ciki hogy még annyit sem konyítotok a kutyákhoz hogy nevelés kérdése az ha egy kutya visszaél a testi adottságaival. nekem pitbullom van és akkora erővel rendelkezik hogy bármikor kitéphetné a karomat miközben -teszem azt- próbálnék egy fába kapaszkodni hogy ne húzzon, mégsem teszi, mert meg van nevelve. nyilván nem égetni akarom magam a kutyámmal hogy milyen ügyes gazdi vagyok hogy még a kutyámat is képtelen vagyok normálisan megsétáltatni. egyébiránt ez bármelyik kutyára ráillik amiket irtál ha jó a kapcsolatotok. az enyémmel pörgünk ha úgy van de ha szólok egy perc alatt képes leállni. könnyen kezelhető hála a nevelésbe fektetett időmnek és energiámnak. nagyon intelligens nem kell 60x elmagyaráznom neki a dolgokat. szóval akkr most mondjam hogy neked a pitbull? ami egyépként is hatalmas butaság mert bárki más ugyanezt le tudná jellemezni -akinek megfelelő a kapcsolata az ebével- a kutyájáról. legyen az kuvasz, keverék, husky, vagy kane corso, tök mindegy. az aki valóban megtanulja hogyan nevelje a kutyáját az nem fog megijedni semmilyen fajtától mert tudni fogja hogy minden kutyából ki lehet hozni a rosszat is és a jót is, illetve hogy elég tudással rendelkezik ahhoz hogy egy nagy méretű testtől még ne tojjon be, mert kezelni tudja az állatot. következetesen nevelni. őszintén szólva a leírásod és a gondolkodásod alapján kétlem azt is hogy a két kutyáddal -ha valóban léteznek- nem lennének gondok .
2013. jan. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem a kérdező teljesen tisztában van a gyengeségeivel, ezért keres olyan fajtát, ami annyira megadó, hogy a lehető legjobb kapcsolatuk legyen. Szerintem ez becsülendő. A kutyatartók nagy része nem tud kutyát nevelni, de nincsenek vele tisztában, és olyan fajtát választanak, amivel biztosan nem bírnak el.
2013. jan. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
61%

ma 11:24


az a baj hogy nem teljesen értek egyet a véleményeddel. egy közepes testű is lazán elrántja ha nem képes megnevelni. én is egy vékony lány vagyok a pitbullom mégsem ránt el mert megneveltem és ezért nem is él vissza az erejével. a párom már kevésbé következetes vele őt már huzigálja maga után ha ugy tartja kedve a kutyának. sőt tovább megyek még egy pincser is pl. el tudná húzni nagyon lazán. egyszer megfogtam a barátnőm pincserjét (nah ő nemigazán volt megnevelve) amíg ő beszaladt a boltba hát úgy húzott hogy csak lestem. tény hogy egy nagytestűtől már nyaltam volna fel a földet, de akkor is arra haladtunk amerre a kutya akarta akárhogy is nézem. az hogy egy magadó kutyára van szüksége az tény, de ezt a típust bármelyik fajtánál alapos odafegyileéssel megtalálhatja. de akárhogy is nézem egy megadó típusú kutyához is kell a következetes nevelés. én még életemben nem halottam olyan csodakutyáról amelyikkel az ég világon nem foglalkozol és a te kényed kedved szerint viselkedik. kizárt.

2013. jan. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Hát az tény, hogy a normális együttéléshez kell a nevelés minden fajtánál. De ez nekem bele tartozik a "kutya igényeinek kielégítése" témakörbe. Minden esetre, vannak könnyebben kezelhető, és vannak nehezebben nevelhető fajták szerintem (mert pl egy munkaborderbe több energiát kell fektetni, mint egy mopszba), s vannak olyan fajták, melyeket könnyebb helyrehozni (mert pl egy felnőtt mudi kisebb és szolgálatkészebb, mint egy felnőtt kuvasz), s a kérdező azért azt nem írta, hogy egyáltalán nem nevelné a kutyát.
2013. jan. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
31%

Lehet hogy igazad van. Igazából nem is tudok erről korrekt véleményt alkotni, mert nekem hatalmas szerencsém van a kutyusommal, ő már a kezdetektől nagyon jó magaviseletű volt. 5 évesen került hozzám, mentett kutyus. Én írtam, hogy olyan az uszkárom, mint az ő elképzelése, a védést leszámítva.

Ő mindig is ilyen jó volt, és nővérem pulija is (aki szintén mentett, 4 évesen került hozzá).

Más kutyákkal nem nagyon van kapcsolatom (leszámítva a futtatós ismerősöket), így negatív tapasztalatom sem volt még.

2013. jan. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!