Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyökkutya (? ) Hazautazás,...

Kölyökkutya (? ) Hazautazás, táp, első napok, első hetek, lakás, kert előkészítése, családtagok felkészítése (? ) Mit hogyan?

Figyelt kérdés

Hamarosan érkezni fog a családunkba egy kölyökkutya, és még lenne jónéhány megválaszolatlan kérdésem, remélem tudtok segíteni.:)


1. Ha hosszú lesz a tenyésztőtől hazafelé vezető út, akkor mit csináljak?Megálljunk néhányszor, vagy álljunk meg sokszor, vagy inkább egyáltalán ne álljunk meg?Milyen tippjeitek vannak?Ketrecben szállítsuk haza a kutyust?Menjen a tenyésztőhöz az egész család, vagy inkább ne mindenki?


3. Szerintetek milyen tápot adjak a kutyának?


2.Az első napok alatt mit csináljak, hogyan viselkedjek a kutyussal?Tanítsam, játszak, foglalkozzak vele, vagy inkább hagyjam nyugton?


3.Az első heteket, hónapokat a lakásban töltse?És ekkor már tanítsuk?MILYEN JÓ JÁTÉKOKAT TUDTOK KÖLYÖKKEL?Erre nagyon kíváncsi vagyok:)


4.A lakásban mit kell elpakolni, odébbrakni, átvariálni?Hogyan készítsem elő a lakást? És a kertet? Ott mit kell elpakolni,átrendezni? Milyen biztonsági intézkedéseket tegyek? Ezek az ételek, növények tényleg mind mérgezőek a kutya számára?:

[link]


5. A családtagokat hogyan készítsem fel a kutyus érkezésére? Mit mondjak a gyerekeknek, hogy mit csináljanak az ELSŐ HETEKBEN, hogyan bánjanak a kutyával,játszanak vele, vagy inkább ne? Az ELSŐ NAP hogyan viselkedjenek az ebzettel a gyerekek?


6. Milyen tippeket tudtok adni? Első kutya lesz:) Bármilyen ötletet elfogadok, kiskutya nevelésével, tartásával, tanításával kapcsolatban, de akár felnőtt kutyáéval is.


Előre is köszönöm a válaszokat!:)

És ha megtennétek, válaszolnátok erre a kérdésre is, ami bár szinte ugyanilyen témájú, de mégis más:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__3859880-mit-c..



2013. jan. 25. 18:36
 1/5 A kérdező kommentje:

A tápos kérdést később szúrtam be, ezért rossz lett a számozás :S a tápsat számítsátok a 1.5-es kérdésnek, és így maradhat a többi úgy, ahogy van :D

Bocsi:)

2013. jan. 25. 18:39
 2/5 A kérdező kommentje:

Ó, és volna még egy kérdésem:

Lazacolajat kaphat a kölyök? Olvastam, hogy mennyi mindenre jó.

Illetve még annyit, hogy az egyik ismerősöm ajánlotta a táp mellé a lucernaport(????), ezt nem értem, miért jó?Kutyának lucerna? O.o Valamint szintén ő ajánlotta az almaecet+méz kombinációt immunerősítésre, ami jól jön egy kölyöknek. Tényleg jó az almaecet+méz? És mikor adhatok a kiskutyának, milyen időközönként, egyszerre mennyit?

2013. jan. 25. 18:44
 3/5 anonim ***** válasza:

1: nálunk másfél óra volt az út mire hazahoztuk kocsival,vittem egy kosárkát amit kibéleltem az ottani és az új plédjével,fél utat végigsírta felét végigaludta.

Mehet nyugodtan az egész család csak ne támadjátok le rögtön azért..:)

2. Első napokba valószínű sírni fog,nyugtalan lesz kicsit,inkább ismertesd a környezetével,foglalkozz vele sokat. Második héten kezdtem én el a tanítást,bár én hétvégén hoztam el, következő héten már tanítgattam,kihasználtam hogy milyen szivacs az agya.

3: játékba ismertesd a sípolós játékokkal,labdával,enyémmel már 8 hetesen gyakoroltattam az apportot,azóta is profi benne:) Oltási sorozat végén viheted fokozatosan nagyobb sétákra,addig takaríthatsz.

4. Mindent ami veszélyes,rágcsálható,sérülést okoz. Ilyenkor trénerek azt javasolják hasalj le a földre,és nézz körül a kutya szemszögéből. Ha bármi érdekeset látsz azt rakd el.

5. Lényeg ne nyúzzák,ne emelgessék,nem tudom mennyi idősek a gyerekek,de nagyon óvatosak legyetek.

6.

Legyetek határozottak,korán állj rá a falkavezérségre,hiába kiskutya nevelés,nevelés,nevelés..Ha szuka akkor ivartalanítsd,legyél határozott emellett szeresd tiszta szívből. Nagyjából ennyi.

2013. jan. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi, hasznos volt a válasz! :)

A gyerekek már nem olyan kicsik, 8, 12 és 14 évesek :)

2013. jan. 25. 19:17
 5/5 anonim ***** válasza:

attól függ milyen távolságból érkezik a kiskutya. Ha elalszik, akkor nem kell bolygatni, ha felkel, akkor érdemes megállni egy pisire. Én a szállitóboxot tartom jó megoldásnak, csak kérjetek az előző helyéről egy rongydarabot, amin az ő , illetve a mama, tesók szaga van, ez megnyugtatja a kiskutyát. Otthon már várja az előkészitett helye, ami csak az övé, lehetőleg ott ahol szeretnétek majd, hogy a későbbiekben is aludjon. nem kell piszkálni, menjen felfedező utra. Ha jó idegrendszerű a kiskutya, akkor nem lesz semmi probléma. Mi lefeküdtünk a földre, ugy néztük mit csinál, merre járkál, amikor a mienket elhoztuk:) nyilván a gyerekek is üdvözölhetik, csak első nap nem kell játékokkal bombázni. De ezt ugyis látni fogjátok. ha nyitott az emberekre, és a játékra, akkor nyugodtan:)

lehetőleg olyan tápot érdemes beszerezni, amit az előző helyén is kapott, igy kikerülhető a hasmenés.

Ha már első nap jóizüen falatozik, az a legjobb dolog, akkor az egy jó kiskutya:) érdemes elrakni, cipőt, szőnyeget ilyenkor előfordulnak balesetek. A kiskutyák általában evés, és ébredés után szoktak pisilni, és kakilni, érdemes ilyenkor már arra a pár percre kimenni vele, ha kertes házban laktok. még ilyenkor sokat alszik, és ekkor lehetőleg ne piszkáljátok:) Hát ugy nagyjából ennyi:) Sok sikert a kicsihez:)

2013. jan. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!