Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az ilyen kicsi kutyákat hogy...

Az ilyen kicsi kutyákat hogy lehet megtanítani dolgokra? (videó lent)

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=4ddKYWiV47k


Nincs kutyám, annyira nem is értek hozzájuk, de szeretem őket. Úgy tudtam, hogy sok dologra úgy tanítják meg az állatot, hogy spontán megcsinálja és kap érte jutalmat, utána már tudja, hogy a jutalomért meg kell tennie. De pl a kuszást hogy tanítják meg neki? Nem hiszem, hogy a kis kutyi odakúszna a gazdi kezéhez magától. A többi az érthető, mert a kutyus fordul a kaja után.



2013. jan. 26. 17:03
 1/4 anonim ***** válasza:

én a német juhászomnak úgy tanítottam ilyett hogy készítettem egy fal szerüséget és hagytam alatta anyi helyet hogy átférjen mivel azt nem hagytam hogy kiugorjan abból a kenelszerüség ből igy csak allatta tudot kilyönni és mikor elkezdet alatta ki kuszni és akkor mikor szépen is csinálta akkor megdícsértem persze kozben egy jelet is mutatam neki amit annakjegyezte meg hogy most neki kúsznia kell persze nem ment annyira egyszerűen ahogy leírtam igen sok türelem és kitartás kell hozzá.

Lehet hogy más tud jobb ötletet is .

2013. jan. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A kúszást többféle képpen is meg lehet tanítani a kutyának, íme egy variáció:


1. Először fektessük le a kutyát tartsunk a kezünkbe a földön egy finom falatot és amint a kutya érte nyúl, jutalmazzunk!


2. Lassan húzzuk a kutya orra elött a falatot és minden apró araszolást jutalmazzunk! Legyünk türelmesek! Ha a kutya felkel fektessük vissza. Segíthet ha mindezt egy alacsony asztal alatt csináljuk.


3. Lassan emeljük a követelményt, nagyobb előre irányuló mozdulatra jutalmazzunk. Csak akkor klikkeljünk ha a kutya hasa a földhöz ér. Ne próbáljuk megakadályozni mechanikusan, hogy a kutya fölkeljen!


4. Ha azt szeretnénk, hogy a kutya láb mellett kűsszon, de a kutya bekúszik elénk akkor blokkoljuk lábunkkal!


5. Ha ez megy, keljünk fel és kússzon a kutya így a lábunk mellett.



a kérdésre a válasz: ugyanugy ahogy a nagy kutyát

2013. jan. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha valóban érdekelnek a tanítási technikák, akkor ajánlom, hogy alaposan böngészd át ezt az oldalt. Ebben az összes tanítási fajta részletesen le van írva. [link]
2013. jan. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hasznosak :)
2013. jan. 26. 23:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!