Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan sport kutyáknak...

Van olyan sport kutyáknak mint a lovaknak díjugratás?

Figyelt kérdés
Imád át ugrani dolgokat a kutyám,de viszont az agility nem jó, mert abban van az a cső(nem tudom hogy hívják pontosan) és abba a világ összes kicsiért nem menne be szóval az agility nem jó . Viszont, ha lenne olyan sport amibe nincs csak ugró akadály az jó lenne, mert abban jó.
2013. jan. 27. 22:32
 1/7 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés: érdemes lenne egy Dp szűrés? ugyan törzskönyves,de azért bármi elő fordulhat.Amúgy egy paranormálisan nagy vizsláról van szó
2013. jan. 27. 22:36
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

DP szűrés szerintem érdemes lenne.

Egy jó oktatóval, kellően finom jutalomfalattal és a Te személyes varázsoddal felfegyverkezve kizárt, hogy ne menjen be a kúszóba - s én a helyedben egyébként is, már csak ezért is megpróbálnám elérni, hogy szívesen menjen át rajta, mivel így növelhetném az önbizalmát és egyel kevesebb olyan dolog lenne, amitől fél.

De ha nem osztod ezt a véleményemet, s csak nagyon hobbi szinten akartok agilityzni, akkor az oktatót megkérhetitek arra, hogy a ti pályátokban ne legyen benne a kúszó (ezt nem bonyolult megoldani, kihagyjátok és kész). Mert van ugye az agilityn belül jumping ágazat, de asszem kúszó ott is van... de ha nincs, akkor meg megvan oldva a probléma. :D

2013. jan. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
még a kedvenc kajájával sem lehet becsalni sehogy lemerevedik, szűköl, ha bármilyen szűk helyet lát.Ha az élete múlna rajta akkor sem kúszna. Amúgy elég besz@ri sok dolog van amitől fél pl.: hangos zörejek, pukkanások, de ez talán azért van, mert az egyik haverom kiskorába mindig ijesztgette
2013. jan. 27. 22:52
 4/7 anonim ***** válasza:

[link]

Ha nem is a díjugratásra hasonlít teljesen, de nézd meg. Természetesen a röntgen minden sportolásra szánt kutyánál kötelező, ha felelősen állsz hozzá. Csináltasd meg a könyököt és a gerincet is.

2013. jan. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hol laktok?

Mert ez a kúszófóbia simán leküzdhető csak valószínű ahol tanítani akarták azok és te is rosszul álltatok hozzá. Egy jó edzővel ez nem akadály, ha egyébként meg mindketten élveznétek a dolgot! Ha ráhagyod az alaptalan félelmét szerintem az nem jó. Meg kell mutatni neki, nem túlságosan erőszakosan, de határozottan, h a félelme nem megalapozott.

2013. jan. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A saját kutyámon láttam a csodát a csővel kapcsolatban. :D Én is azt hittem, hogy soha a büdös életben nem fog rajta átmenni, mert amikor meglátta elkezdett szűkölni, hisztizni, jó messzire elkerülte.

A megoldás nálunk ez volt: Összébb toltuk a csövet. A kiképző megfogta a kutyát a cső elejénél és meg átmásztam a csövön. Amikor kb. a végénél voltam elengedte a kutyát, a kutya utánam jött, dícséret, hasvakarás...Azóta nem fél, elég rámutatni a csőre, mondom hogy kúszik és csinálja és élvezi. :D

2013. jan. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

jó edzővel, jó módszerrel kizárt, hogy nem megy...

az enyém meg egyszer beleronygolt a karikába és utána félt tőle. lejjebb tettük, ő egyik oldalra, én másikra, átnyúltam kajás kézzel és "áthúztam". ezt egy párszor, utána, már csak előremegyek, nem kell kezet átdugni. most már rongyol neki, nem áll meg. pedig azóta képes volt átgyömöszkölni magát a karika és a tartó között is...

2013. jan. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!