Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS mit tegyek? Nagyon fél,2...

SOS mit tegyek? Nagyon fél,2 kérdés?

Figyelt kérdés

Van egy 8 hós labim... szuka. ha megsimogatja (megsimogatná) valaki nagyon megijed... fülét farkát behúzza.... kiállítási kutya.. egyszer már voltunk kiállításon de akkor is félt a bírótól.... a másik az, hogy ha a ringben ven előtte kutya rá szeretne ugrani de csak játékból.... és szegény fojtogassa magát de nem mánja...


Mit tegyek?


2013. jan. 28. 17:44
 1/7 ratata ***** válasza:
mióta van nálad?azok félnek a kéztől amelyiket ütni szokták nem simogatni...
2013. jan. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
8 hetes kora óta... de én nevelem csak nem engedtem hogy annyit simogassák a kisgyerekek... és SOHA nem ütöttem még rá...
2013. jan. 28. 18:10
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a kérdés megválaszolása előtt kispalikee lingvisztikai szakvéleményét szeretném kérni. :)
2013. jan. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

80 %, hogy ez nem a kedvencünk:D Dorilisz kisasszony használ nagybetűket, az ékezeteket általában lehagyja, az írásjelek közül is csak a mondatvégi írásjelek jelennek meg nála. A kérdező sem igen barátkozik az írásjelekkel, 3 ponttal elválasztja a mondanivalóját. De könnyen lehet az is, hogy tudatosan elváltoztatta az írását, bár kicsi a valószínűsége.


On: a helyedben minél több idegen emberrel megsimogattatnám, jutalomfalatot is adhatnak neki, rögzüljön benne, hogy nincs mitől félni. Az elmaradt szocializációt pótolni kell.

2013. jan. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Két lehetőség van, vagy rosszul szocializáltad, vagy ideggyenge a kutya. Ha rosszul szocializált, azt ki lehet javítani egy hosszú folyamat keretein belül. Lehet, hogy egyedül nem fog menni, akkor érdemes kutyasulit felkeresni, ahol kifejezetten ebben a problémában is tudnak segíteni. Ha ideggyenge, akkor is lehet javítani a helyzeten, de sosem lesz tökéletes.

Az, hogy a ringben rágatja a pórázt, oda akar ugrani más kutyákhoz, az neveléssel, fegyelemmel kiküszöbölhető. Mennyit viszed más kutyák közé?

2013. jan. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Hovarju ***** válasza:

Egy kiállítási kutya nyugodt, kiegyensúlyozott kéne legyen.

Ahhoz, hogy megtanuljon viselkedni és ne féljen, vidd emberek, kutyák közé. Iratkozz be vele egy kutyaiskolába minél hamarabb.

2013. jan. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
minden nap viszem sétálni a barátnőmmel neki van egy kutyusa... de ha van egy másik barátságos kutya összeismertetem őket... :)
2013. jan. 28. 20:03

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!